Centrum będzie droższe

  • Irek Markanicz
  • 2014-07-08 16:31:57
Centrum będzie droższe
  • Foto: Irek Markanicz

Już wiadomo o ile będzie droższa budowa Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dziś ( wtorek 8.07) trwały negocjacje w sprawie robót dodatkowych, niezbędnych przy budowie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Jak tuż po negocjacjach powiedział nam Krzysztof Lis, starosta powiatu szczecineckiego, sporą niespodzianką okazał się stan drewnianej konstrukcji dachu. Zgodnie z założeniami, budynek w którym mieściły się biura SZLOT-u będzie kompletnie wyremontowany.

Ze względu na fatalną kondycję więźby, trzeba zbudować od nowa konstrukcję dachu ( pierwotne zamówienie nie uwzględniało tego zadania). Dziś podczas spotkania z przedstawicielami firmy SKANSKA (generalny wykonawca prac), ustalono że za prace dodatkowe inwestor zapłaci 720 tys. zł. Te dodatkowe prace to przede wszystkim nowa więźba dachowa i dodatkowe prace, zabezpieczające fundamenty zabytkowego budynku przed wilgocią.Obecnie po odsłonięciu piaskowego tynku widać że w latach poprzednich obiekt był często przebudowywany. Po układzie cegieł że niegdyś był to piękny obiekt z ciekawym układem architektonicznym. Nie wiadomo dokładnie kiedy zlikwidowano łukowe zwieńczenia otworów drzwiowych. Prawdopodobnie w czasach PRL-u próbowano budynek dopasować do istniejących wtedy standardów. Niestety tamte zabiegi oszpeciły ten obiekt.

 " Z niektórych prac będziemy mogli zrezygnować" mówi Krzysztof Lis" Według naszych obliczeń, będzie można ograniczyć ilość paneli na dachu obiektu, w ten sposób powstaną pewne oszczędności w stosunku do wstępnego planu". Według Starosty, termin zakończenia inwestycji- marzec 2015 roku, nie jest zagrożony.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: