Dziś debiut nowego targowiska

  • Irek Markanicz
  • 2014-07-08 11:03:41
Dziś debiut nowego targowiska
  • Foto: Irek Markanicz

Dziś od rana pierwszy dzień handlu na zupełnie nowym, szczecineckim targowisku miejskim. Jedni są zachwyceni, inni narzekają.

Dzięki łagodnej zimie wykonawca prac przyspieszył tempo. Przypomnijmy że według umowy termin oddania targowiska ustalono na koniec lipca. Od dziś miejsce tętni życiem. Od wczesnych godzin porannych jest tu tłoczno i gwarno. Zapytani przez nas klienci nie kryją zadowolenia. "W końcu można robić zakupy w komfortowych warunkach. Nie trzeba brodzić w błocie i na  miejscu są sanitariaty o wysokim standardzie". Inaczej dzisiejszy debiut oceniają sprzedający "Od rana jest tu bałagan i brak organizacji, dosłownie nikt nic nie wie" Takie sformułowania usłyszeliśmy podczas telewizyjnej sondy. Handlujący narzekają też na pomysł umieszczenia w środku targowiska sporej wiaty " Panie, kto tam przyjdzie kupować, towaru nie widać, i po co stawiali te ścianki".

"Musimy jeszcze trochę poczekać" tak sprawę komentuje Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK - "To zupełnie nowe miejsce i wszyscy musimy się tego miejsca nauczyć. To że początki są trudne to naturalne. Chcemy aby przez cały tydzień szczecineckie targowisko tętniło życiem". 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

kukułka 2014-07-08 12:27

wszystko jest ok. ale stoły są za bardzo wysokie i będą trudne w utrzymaniu czystości... o co najmniej 20 cm. niższe powinny być.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: