Kolejne Warsztaty Instrumentów Dętych. W tym roku przyjadą do nas muzycy z całego świata

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-08 09:52:41
Kolejne Warsztaty Instrumentów Dętych. W tym roku przyjadą do nas muzycy z całego świata
  • Foto: SAPiK

Międzynarodowe Warsztaty Instrumentów Dętych, które od kilku lat organizowane są w Szczecinku, to jedna z muzycznych wizytówek naszego miasta. Impreza rozpoznawalną już nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.

Międzynarodowe Warsztaty Instrumentów Dętych organizowane są w Szczecinku rokrocznie. Są one niepowtarzalną okazją dla młodych ludzi, aby w tak urokliwym miejscu, jakim jest Szczecinek, i w tak przyjemnej letniej aurze spotkać się i szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych instrumentalistów i pedagogów. Zapraszani  instruktorzy to doskonali muzycy, koncertujący na całym świecie, a jednocześnie skłonni poświęcić czas na szkolenie młodych adeptów.

Warsztaty Instrumentów Dętych mają na celu doskonalenie warsztatu wykonawczego poprzez pracę nad repertuarem proponowanym przez uczestników, zajęcia w zespołach kameralnych oraz udział w koncercie na zakończenie kursu. Jednocześnie młodzież ma okazję poznać piękno Pojezierza Drawskiego i zintegrować się zarówno podczas zajęć warsztatowych, jak i rekreacyjnych.

W tym roku do Szczecinka przyjadą muzycy z USA, Holandii, Litwy, Słowenii, Niemiec, Francji i Szwecji. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Szczegóły na www.warsztatyszczecinek.eu

info: SAPiK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: