Matka poszła robić zakupy i zostawiła dziecko w aucie!

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-07 11:11:12
Matka poszła robić zakupy i zostawiła dziecko w aucie!
  • Foto: tvp.info

W Mielnie obywatelka Niemiec zostawiła dziecko w rozgrzanym aucie na kilkadziesiąt minut. W tym czasie sama robiła zakupy. Pięcioletnią dziewczynkę uratowali policjanci, a matce, która trafiła do aresztu, grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Policja otrzymała wezwanie do auta na parkingu jednego z supermarketów w Mielnie w niedzielę po południu. 
Matka, obywatelka Niemiec, przez kilkadziesiąt minut robiła w tym czasie zakupy. Szyby samochodu były szczelnie zamknięte, dlatego funkcjonariusze, aby dostać się do środka, musieli je wybić.

Matce grozi 5 lat, "zostanie powołany biegły tłumacz przysięgły, który przedstawi tej kobiecie sytuację, jak również kwalifikację prawną, która może jej grozić" - tłumaczyła w niedzielę Monika Kosiec z koszalińskiej policji. - "Z uwagi na to, że dziecko przebywało tyle w rozgrzanym pojeździe, może ona odpowiadać z art. 160, czyli za narażenie na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności" - dodała.

W poniedziałek policja poinformowała, że kobieta została zatrzymana w areszcie do wyjaśnienia sprawy.
Pięcioletnia dziewczynka po akcji policjantów została przewieziona do szpitala. Jej stan był stabilny. Dziecko zostało wypisane ze szpitala na prośbę rodziców i trafiło pod opiekę ojca.

info: TVN 24

Komentarze (1)

Matka 2014-07-07 11:28

To kolejny taki przypadek. Takie ostrzeżenia, trzeba ciągle nagłaśniać, aby rodzice zamykanych w upale dzieci otrzeźwieli. Bo to mogą być najtragiczniejsze zakupy w ich życiu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: