Morderstwo, seria samobójstw, porwanie i tajemnicza mikstura

  • Irek Markanicz
  • 2014-07-06 13:34:34
Morderstwo, seria samobójstw, porwanie i tajemnicza mikstura
  • Foto: Irek Markanicz

Tym razem organizatorzy "Gry Miejskiej" akcję przenieśli do początku lipca 1933 roku. Tropem tajemnicy podążyła rekordowa ilość zawodników.

Szczecinecka gra miejska z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę odbiorców. Ta świetnie przygotowana zabawa nie udała by sie gdyby nie wielomiesięczne przygotowania. Głównym organizatorem jest 13-sty Czarny Szczep i SAPiK, całość merytorycznie wspiera Bronx z portalu Szczecinek.org. W ten sposób powstaje coś unikalnego na skalę kraju. Tym razem trzeba było rozwikłać kilka zagadek- Tajemnicze morderstwo, serie samobójstw i intrygujące zaginięcie młodej kobiety. Ważnym elementem była tajemnicza mikstura, tytułowa "Lux Occulta", jaką w owym czasie sprzedawał mieszkańcom grodu tajemniczy bioenergoterapeuta. Rozmowa z małżeństwem , które trudniło się sprzeażą specyfiku, była kluczowa dla poszczególnych ekip. 

Uczestnicy wyposażeni w startowy pakiet musieli dotrzeć do osób znających fragmenty układanki i dzięki precyzyjnym pytaniom rozwikłać wszystkie tajemnice miasta Neustettin roku 1933. Trzeba przyznać że poprzeczka w tym roku była na bardzo wysokim poziomie, kluczem do sukcesu była dociekliwość poszczególnych ekip. Telację telewizyjna z tegorocznych zmagań zobaczą Państwo już wkrótce, oczywiście w programie TV "GAWEX"

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: