Festyn Expo - Zdrowie

  • Eliza Świtling
  • 2014-07-03 09:34:08
Festyn Expo - Zdrowie
  • Foto: SAPiK

Już 8-go lipca, we wtorek, od 13:00 do 17:00 przy Muszli Koncertowej mieszkańcy Szczecinka będą mogli wziąć udział w Festynie Expo-Zdrowie - mobilnej wystawie dotyczącej profilaktyki zdrowia. Uczestnicy przechodzą przez osiem stanowisk ekspozycji, które dostarczają informacji na temat ośmiu podstawowych zasad zdrowia i czynników mających na nie wpływ.

W programie wystawy będą bezpłatne badania: poziomu cukru we krwi, wydolności płuc, pomiar tkanki tłuszczowej, współczynnika wody w organizmie i ciśnienia tętniczego, ponadto test wysiłkowy (harwardzki), wiek biologiczny organizmu w oparciu o program prof. Lestera Breslow, masaż relaksujący, konsultacja z lekarzem, dietetykiem i terapeutą uzależnień.

Dodatkową atrakcją będzie punkt instruktażowy udzielania pierwszej pomocy (ZDZ w Szczecinku) oraz o godz. 18:00 wykład „Tajemnica zdrowia i długowieczności” w siedzibie ChSCH ul. Limanowskiego 6.

Nowoczesne banery i broszury ułatwią uczestnikom zapamiętanie najważniejszych informacji. Każdy otrzyma indywidualną kartą wyników badań. Będzie również przygotowane stoisko z fachową literaturą. Ta akcja sprawdzona w kraju i na świecie teraz gościć będzie w naszym mieście.

Jak dowodzą statystyki, wskaźnik zapadalności na choroby cywilizacyjne jest w naszym kraju niezwykle wysoki, zaś średnia długość życia - o wiele niższa niż w krajach Europy Zachodniej. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale kluczowa wydaje się tutaj kwestia właściwego, zdrowego stylu życia. Im większa nasza wiedza na ten temat, im większe zastosowanie w praktyce najnowszych odkryć w dziedzinie zdrowia tym lepsza kondycja naszego organizmu, dlatego przyjdź sam i zaproś rodzinę oraz znajomych!

Organizatorem programu jest Fundacja ChSCh (Chrześcijańska Służba Charytatywna) - Filia w Szczecinku a licencji udzieliła Fundacja Źródła Życia.

Programowi patronują: Instytutu Promocji Zdrowia WSTH, Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia, Ośrodek Kształcenia Zawodowego ZDZ w Szczecinku, Gabinet Medycyny Naturalnej w Szczecinku i SAPiK .

info: SAPiK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: