Mistrzowie taekwondo

• Irek Markanicz
  • 2014-07-02 13:56:15

W sobotę w borneńskiej hali widowiskowo-sportowej odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo olimpijskim.

Zawody odbywały się równolegle na trzech matach i trwały przez cały dzień. Tym razem rywalizowali zawodnicy starsi niż rok temu. Przypomnijmy, że w 2013 roku w tym samym miejscu rywalizowali juniorzy. Tym razem do Bornego-Sulinowa przyjechali młodzieżowcy. Trzeba przyznać że w tej kategorii wiekowej bardzo dobrym składem dysponuje lokalny klub. Zawodnicy ULKS Borne Sulinowo, trenowani przez Dariusza Skibę, zdobyli aż siedem krążków i dwa tytuły mistrza kraju. Najlepszymi w swoich kategoriach wagowych okazali się bracia, Paweł i Rafał Szypulscy (zawodnicy startowali w kategoriach wagowych -80 kg i - 87 kg). Srebrne medale zdobyli: Klaudia Włodarczyk-kat -49 kg, Martyna Jaworska kat -62 kg, Marcin Anikiej kat- 68 kg i Paweł Parkot kat +87 kg. Trzecie miejsce w swojej kategorii ( + 87 kg) zdobył Mateusz Bichun. Zawodnicy i trenerzy z całego kraju, podkreślają bardzo wysoki poziom sportowy i organizacyjny borneńskich mistrzostw. Obszerną relację z zawodów wyemitujemy w naszym programie już wkrótce.