Mistrzostwa na szóstkę!

  • Irek Markanicz
  • 2014-06-29 11:29:16
Mistrzostwa na szóstkę!
  • Foto: Irek Markanicz

W sobotnie popołudnie zakończyły się Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i w Wakeskejcie za wyciągiem. Najlepszym zawodnikiem kraju okazał się skromny szczecinecczanin Kuba Konefał.

Aż dwukrotnie Kuba Konefał stał na najwyższym stopniu podium. Kuba zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii OPEN oraz wygrał superfinał zawodów. Przedstawiciel klubu "Cabel' i Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, będzie reprezentował nasz kraj na imprezach międzynarodowych. Wszyscy uczestnicy podkreślali że szczecineckie zawody zostały przygotowane perfekcyjnie. Nawet pogoda, momentami niekorzystna dla widzów, była dla zawodników idealna. Wakeboardziści do uprawiania swego sportu potrzebują dobrego wyciągu i gładkiej nawierzchni wody. Zarówno w piątek jak i w sobotę, tafla jeziora "Trzesiecko" była wyjątkowo gładka.

Ważnym elementem imprezy była wyjątkowo duża ilość ekip telewizyjnych, "Będzie to odczuwalne w nadchodzącym sezonie wakacyjnym" powiedział nam Piotr Misztak, prezes SZLOT-u. "Cała Polska już wie że Szczecinek ma atrakcje turystyczne na najwyższym poziomie a wszystkie relacje z zawodów pomogą nam dotrzeć do turystów aktywnych, na takich najbardziej nam zależy".  Po raz pierwszy w Szczecinku pojawiła się grupa zawodników uprawiająca wakeskate. Taka deska przypomina co prawda wakeboard ale są tu znaczące zmiany. Wakeskate nie ma wiązań i zawodnik musi pokonywać trasę w zupełnie inny sposób. Pełną listę nagrodzonych zawodników podam niebawem

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Wake 2014-06-30 23:02

Super impreza w Szczecinku, rewelacyjna relacja i fotogaleria

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: