Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego + Foto

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-27 14:50:31
Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego + Foto
  • Foto: es

Miła uroczystość w Zespole Szkól im. Jana III Sobieskiego. Punktualnie o godzinie 12:00 w hali sportowej przy ulicy Wiatracznej rozpoczęło się Powiatowo-Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego zgromadziło dziś wielu znamienitych gości. Obecni byli m.in.: Wiesław Suchowiejko Poseł RP, Adam Wyszomirski Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Dorota Chrzanowska Przewodnicząca Rady Powiatu w Szczecinku, Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki, Marek Kotschy Wicestarosta Szczecinecki, Małgorzata Bała Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Szczecinek, Daniel Rak Wiceburmistrz Miasta Szczecinek, Zofia Kosicka Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Szczecinku, Joanna Powałka Dyrektor Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty w Szczecinku, Zofia Gańska Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Sylwia Pawlina Rzecznik prasowy Kronospan Szczecinek.


Zanim najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody, a pedagodzy wyróżnienia, Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki podsumował miniony rok szkolny: -–Dziękuję nauczycielom za wykonywanie swojej misji, a uczniom za sukcesy naukowe, sportowe, bo to wy jesteście wizytówką naszych szkół i najlepszym dowodem, że warto uczyć się w naszych placówkach. powiedział Krzysztof Lis. Ponadto Starosta Szczecinecki przypomniał nakłady finansowe i rzeczowe, jakie zostały przekazane na rzecz szkół ponadgimnazjalnych, które w sposób znaczący podniosły warunki i jakość kształcenia. Mówił również o realizacji 3 projektów realizowanych przez Powiat Szczecinecki w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – „Najlepszy w zawodzie”, „Praktycznie do celu”, „Praktycznie przygotowani do zawodu”, dzięki którym młodzież szkół ponadgimnazjalnych ma szansę na dodatkowe zajęcia z przedmiotów zawodowych, języków obcych, nabycia praktycznych umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej. Na koniec swojego wystąpienia życzył wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji.

Kilka słów o szczecineckiej oświacie powiedzieli także Daniel Rak i Wiesław Suchowiejko, który wręczył również nagrody książkowe 2 uczniom z najwyższą średnią spośród uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki i STO.

Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów za ich naukowe sukcesy. Najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki, w dowód uznania dla wysiłku na rzecz rozwoju własnej osoby, otrzymali m.in. tablety. Wśród nagrodzonych znaleźli się: 

absolwenci szkół ponadgimnazjalnych:
I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku – Monika Obłoń – średnia ocen 5,25
ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku - Agata Żurkowska – średnia ocen 5,0 
ZS Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku - Ewa Catewicz – średnia ocen 4,83
ZS Nr 3 w Szczecinku - Kucharski Rafał – średnia ocen 5,0
ZS Nr 5 w Szczecinku - Szymon Bobyk – średnia ocen 4,0
ZS Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku - Piotr Żandarski – średnia ocen 4,96
ZS im. Oskara Langego w Białym Borze – Martyna Irena Piechowska – średnia ocen 4,81
Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Szczecinku – Jakub Rieger

uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku – Kinga Kanecka – średnia ocen 5,80
ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku – Paulina Stalka – średnia ocen 5,22 ZS Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku – Aleksandra Gnyp – średnia ocen 5,00
ZS Nr 3 w Szczecinku – Magda Dmuchowska – średnia ocen 5,91
ZS Nr 5 w Szczecinku – Adrian Czutro – średnia ocen 4,93
ZS Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku – Adrian Krzak – średnia ocen 5,44
ZS im. Oskara Langego w Białym Borze – Katarzyna Myszka – średnia ocen 5,12
Szkoła Podstawowa Nr 8 w Szczecinku – Mateusz Sosnowski
Gimnazjum Nr 4 w Szczecinku – Marcin Kuśnierz

absolwenci gimnazjów:
Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku - Dominika Dawlewicz - 5,78
Gimnazjum nr 2 w Szczecinku - Patrycja Markiewicz – 5,83
Gimnazjum nr 3 im. Adama Giedrysa w Szczecinku – 5,83
 

uczniowie gimnazjum: 
Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku - Julia Leśniewska – 5,27
Gimnazjum nr 2 w Szczecinku - Mateusz Szubert – 5,36
Gimnazjum nr 3 im. Adama Giedrysa w Szczecinku - Kacper Harasym – 5,43
 

absolwenci szkół podstawowych:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Szczecinku - Dominik Sobczak – 5,56
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinku - Katarzyna Obuchowska – 5,44
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku - Justyna Drapała - 5,55
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku - Daria Milczewska – 5,82
Integracyjna Szkoła Podstawowa - Eliza Kabat – 5,63

uczniowie szkół podstawowych:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Szczecinku - Maja Paszkiewicz - 5,30 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinku - Julia Malinowska – 5,54 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku - Julia Świątek-Brzezińska – 5,64 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku - Kornelia Ksok – 5,82

Integracyjna Szkoła Podstawowa - Oliwia Szałkowska – 5,72

Sponsorem tabletów jest firma Kronospan Szczecinek. W imieniu Zarządu firmy nagrody wręczyła Sylwia Pawlina rzecznik prasowy.

Nagrody i brawa otrzymali uczniowie, ale również nauczyciele i dyrektorzy szkół. Starostowie oraz Wiceburmistrz wręczyli wszystkim dyrektorom placówek oświatowych bukiety kwiatów i złożyli podziękowania za rok pracy. Dodatkowo jeden z dyrektorów zszedł ze sceny z gratulacjami i statuetką „Menedżera Oświaty”. Za całokształt dotychczasowej pracy i sumienność Zarząd Powiatu Szczecineckiego przyznał tytuł, statuetkę oraz okolicznościową nagrodę Danucie Czajkowskiej Dyrektor Zespołu Szkół Nr 5 w Szczecinku. 

Wyjątkowe podziękowania od Starosty oraz pracowników szkoły, otrzymała Maria Schulz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku, dla której miniony rok szkolny był ostatnim w wieloletniej karierze nauczycielskiej, z czego 22 na stanowisku dyrektora. Nauczyciel z powołania, menedżer z pasją, która swoim dorobkiem zapisała wiele kart historii szczecineckiej oświaty, odeszła na zasłużoną emeryturę.

W podziękowaniu za trud, niezwykłą kreatywność, tytaniczną pracę na rzecz szkoły i uczniów Krzysztof Lis podziękował Marii Schulz bukietem z 22 róż.

Nieco wzruszona jeszcze Dyrektor „2” podziękowała za wieloletnią współpracę, wsparcie organu prowadzącego, życzliwość.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, której gospodarzem był Rafał Stasik Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku, uczniowie zaprezentowali program artystyczny.

info: Starostwo Powiatowe Szczecinek; UM Szczecinek

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

gminna 2014-06-29 20:06

a gminne dzieci za wzorowa nauke nic nie dostały-wstyd!!!!!...niby ze co gorsze?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: