Sprzedaż stulecia! Działki w Specjalnej Strefie Ekonomicznej sprzedane

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-26 14:46:02
Sprzedaż stulecia! Działki w Specjalnej Strefie Ekonomicznej sprzedane
  • Foto: UM Szczecinek

O sprzedaży terenów inwestycyjnych znajdujących się w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej mówiło się już od wielu lat. To jedno z największych wyzwań gospodarczych naszego miasta i całego regionu.

Dzisiaj  udało się je zrealizować. Dokładnie o godzinie 10:00 w sali obrad szczecineckiego ratusza komisja przetargowa składająca się z przedstawicieli UM Szczecinek oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.,  oficjalnie otworzyła ofertę zakupu działek przy ulicy Waryńskiego, jaka w trybie ogłoszenia przetargowego wpłynęła do szczecineckiego magistratu.

Zakładem, który zainteresowany jest kupnem przeszło 32 hektarów terenów inwestycyjnych, okazała się firma Kronospan BS z Poznania. Złożona przez poznański zakład propozycja kupna wyniosła 13 milionów 66 tysięcy 880 złotych netto!

Zgodnie ze złożonymi przez kupującego deklaracjami firma Kronospan BS zamierza na tym terenie wybudować nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, ośrodek obróbki drewna. Nabywca planuje w terminie do 30 czerwca 2019 roku  zainwestować w tym miejscu przeszło 62 miliony złotych z możliwością podwyższenia nakładów finansowych na cele inwestycyjne do 90 milionów złotych. To z pewnością największa sprzedaż nieruchomości w dziejach naszego miasta i bardzo ważne wydarzenie w jego życiu gospodarczym

Stronom pozostało 60 dni na podpisanie aktu notarialnego, finalizującego umowę sprzedaży.

info: UM Szczecinek

Komentarze (1)

luzeer 2014-08-31 17:24

ile miejsc pracy powstanie w SSE?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: