Kolejna tajemnica ratusza odkryta!

  • Irek Markanicz
  • 2014-06-16 14:27:19
Kolejna tajemnica ratusza odkryta!
  • Foto: Piotr Klentak

Dziś podczas prac rozbiórkowych prowadzonych w szczecineckim Urzędzie Miasta ekipa remontowa natrafiła na tajemnicze pomieszczenie.

Jak powiedział nam Tomasz Czuk, rzecznik burmistrza Szczecinka, to już kolejne znalezisko jakiego dokonano podczas prowadzonych obecnie prac. Kilka miesięcy temu na strychu zabytkowego obiektu znaleziono sporo niemieckich, przedwojennych gazet. Tym razem chodzi o tajemnicze pomieszczenie znajdujące się na pierwszym piętrze. Tuz obok sali posiedzeń, pod schodami znajduje się niewielki schowek, który przez lata był zasłonięty boazerią. Pomieszczenie niestety było całkowicie puste i tym razem nie natrafiono na żadne dokumenty czy też gazety. Szczecinecki ratusz, którego główne skrzydło zbudowano w roku 1852 był wielokrotnie modernizowany. Jeszcze w czasach niemieckich rozbudowywano siedzibę władz miejskich. Dla znawców niemieckiej architektury taki schowek umieszczony pod schodami to żadna nowość. Dziwi tylko fakt że przez kilka dekad miejsce to nie było wykorzystywane.   

Komentarze (3)

Jerzy 2014-06-16 15:59

Taki schowek przy sali konferencyjnej,świetne miejsce do zainstalowania aparatury podsłuchowej.Dawniej siedział w nim szpieg z bardzo dobrym słuchem i trzymał szklankę przy ścianie.

Olga 2014-06-16 20:36

Tak, tak. Podsłuchy, to jak widać jeden z najstarszych zawodów świata - równie szlachetny jak ten drugi.

gumowe ucho 2014-06-17 08:25

Nie szklankę tylko ówczesny stetoskop.Widziałem

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: