Chrześcijański rap w szczecineckiej muszli

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-15 15:41:35
Chrześcijański rap w szczecineckiej muszli
  • Foto: Piotr Klentak

W ramach I edycji Koncertu Dobrej Muzyki wczoraj w muszli koncertowej w parku miejskim zarymowali RYMcerze.

RYMcerze czyli raperzy Bęsiu i DJ Yonas ( Jonatan Blank i Łukasz Bęś ) ruszyli w Polskę ze swoim programem  "Nie zmarnuj swojego życia" - to autorski projekt chrześcijańskich raperów. Cel tego programu jest prosty -  wytłumaczyć młodzieży jak pięknie żyć i tego życia nie zmarnować używkami - narkotykami, alkoholem.

W piątek  RTMcerze spotkali się z uczniami szczecineckich szkół gimnazjalnych i w przystępnym młodzieżowym języku opowiedzieli młodzieży o swoich własnych trudnych doświadczeniach z mlodośći, o nałogach, które niszczą, i o tym jak wiara w Boga pomogła im wyzwolić się  z nałogów. Ta  część projektu - "świadectwo życia" raperów bardzo zainteresowała naszą młodzież. "Kiedy artyści opowiadali o tym, jak nałogi niszczyły życie ich i ich przyjaciół i jak Bóg ich z tego wyrwał, na sali panowała kompletna cisza" - mów jedna z  nauczycielek pracujących z młodzieżą i uczestnicząca w wydarzeniu. " To przesłanie jest bardzo trafione, bo młodzież w tym wieku jest bardzo podatna na eksperymenty, równie te niewłaściwe. RYM cerze mówią  języku młodych ludzi i być może oni właśne przebiją się z komunikatem, z którym nie mogą trafić do młodych rodzice czy wychowawcy"

Wczoraj, 14.06  w ramach akcji " Nie zmarnuj swojego życia" RYMcerze zagrali koncert w szczecineckim parku, podczas koncertu rapowali o swoich przeżyciach, w tekstach piosenek były też zawarte przestrogi dla młodych ludzi." STOP! Nie bierz, nie próbuj, to zniszczy twoje życie - śpiewała raper w jednym z tekstów piosenki. "Nasz przekaz jest jasny - mamy go wypisany na koszulkach  TO BÓG PO NAD HAJS - powiedział Jonatan Blank.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Rodzic 2014-06-15 23:19

Byłem, widziałem, polubiłem. Wielkie dzięki Rymcerze, że zależy wam na tej młodzieży! Rodzic.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: