Radio Koszalin w hołdzie Niemenowi

  • Irek Markanicz
  • 2014-06-13 09:09:10
Radio Koszalin w hołdzie Niemenowi
  • Foto: Irek Markanicz

W czwartkowy wieczór w studio nagraniowo-koncertowym, Natalia Niemen uroczyście odsłoniła tablicę poświęconą swemu ojcu, patronowi tego miejsca Czesławowi Niemenowi.

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w studiu im. Czesława Niemena, było preludium do wspaniałego koncertu, który poprowadził Zespół Rafała Mędlewskiego w składzie: Bartosz Grudziński, Maciej Radek, Wojciech Kucharski. Wśród wokalistów pojawią się:różni wykonawcy zaśpiewali swoje interpretacje utworów, autorstwa Czesława Niemena, a byli to: Jola Tubielewicz, Marta SARSA Markiewicz, Zosia Karbowiak, Natalia Sikora, Agnieszka Jeśmontowicz, Kasia Popowska, Wojciech Kucharski, Piotr Zemła, Bartek Czaja. Jednak na publiczności, największe wrażenie na publiczności zrobiła  córka artysty, Natalia Niemen, która to, z niesamowitym talentem i energią, wykonała utwory swego ojca.  W trakcie koncertu mogliśmy posłuchać takich utworów jak:  "Sen o Tobie", "Pod papugami", "Czas jak rzeka" Dziwny jest ten świat", jak i wiele innych.

Natalia Niemen, która przed koncertem udzieliła wywiadu TV "Gawex" powiedziała: "Nie należę do osób które łatwo się wzruszają ale dziś naprawdę jestem wzruszona. Wyraźnie widać że zainteresowanie twórczością mojego Taty cały czas jest bardzo duże. Miałam okazję obserwować młodych wokalistów którzy mierzyli się z tym repertuarem podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Zarówno muzyka jak i słowa których często autorem był Czesław Niemen wciąż są aktualne".

Cały wywiad z Natalią Niemen, jak i fragmenty wydarzenia, które zakończyło trzeci sezon koncertów unplugged Radia Koszalin, już dziś na antenie TV "GAWEX". Serdecznie Zapraszamy.     

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: