Mundial, mundial, mundial!

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-12 19:31:30
Mundial, mundial, mundial!
  • Foto: pilkarskiportal.pl

Już dzisiaj o godzinie 20:00 na ekranach telewizyjny będzie można obejrzeć otwarcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Zaraz po ceremoni otwarcia pierwszy mecz Brazylia - Chorwacja. Mistrzostwa odbywają się w Brazylii a w piłkarskie szranki stają 32 reprezentacje z całego świata.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej, nazywane również mundialem lub Pucharem Świata to międzynarodowy turniej piłkarski, w którym biorą udział męskie reprezentacje narodowe federacji należących do FIFA. Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 1930 roku w Urugwaju. Od tego czasu odbywają się co cztery lata, z wyjątkiem 1942 i 1946 roku, kiedy to nie zostały rozegrane z powodu II wojny światowej.

XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozgrywane będą od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku, oficjalna piłka mistrzostw nosi nazwę Brazuca. Mecz otwarcia odbędzie się w São Paulo, mecz o 3 miejsce w Brasílii, zaś finał w Rio de Janeiro.

Ostatni puchar Mistrzostw Świata wygrała drużyna z Hiszpanii, popularna i lubiana La Furia Roja, dwa lata po Mistrzostwach Świata, sięgnęła także po Puchar Mistrzostw Europy, jak wszyscy wiemy z sukcesem. Także i w tym roku reprezentacja Hiszpania typowana jest przez niektórych na zwycięzcę, inni uważają że czas Torresa, Ramosa i Cassillasa już przeminął.

Ze względu na przystosowanie do warunków pogodowych wielkie szanse na zwycięstwo mają drużyny z Ameryki Południowej, na pewno Brazylia jako gospodarz turnieju bardzo chciałaby zdobyć to prestiżowe trofeum tym bardziej, że ostatni mistrzostwa świata wygrali w 2002 roku.

Pojawia się także wiele głosów, które stawiają na tak zwanego czarnego konia, ma nim być reprezentacja Belgii, mają oni przecież w swoim składzie gwiazdy młodego piłkarskiego pokolenia, takie jak Hazard, Lukaku, Dembele.

Nigdy nie wiadomo jakie niespodzianki sprawią Niemcy, Włosi, Argentyńczycy, ale możemy być pewni, że emocji podczas Mundialu 2014 nie zabraknie i mimo iż reprezentacja Polski nie bierze udziału w tym turnieju nie raz nie dwa będziemy ściskać kciuki za naszych ulubieńców i złorzeczyć drużynom których nie lubimy.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: