Ruszają prace na szlaku!

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-11 10:53:45
Ruszają prace na szlaku!
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Sukcesem zakończyły się starania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Turystyczno Historyczne (OSTH) Jazda 4x4 o dofinansowanie przedsięwzięcia utworzenia ponadregionalnego szlaku edukacyjno-turystyczno-historycznego pn. „„Zachodniopomorskie Fortyfikacje-fortyfikacje wśród przyrody Wału Pomorskiego”.

Przedsięwzięcie dofinansuje Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego w kwocie 19.457 zł oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przyznając dofinansowanie w kwocie 20.000 zł. 

Niedługo do użytku turystów i mieszkańców regionu oddanych zostanie łącznie ok. 30 km tras przebiegających przez teren gmin: Biały Bór, Borne Sulinowo i Szczecinek. Na szlaku udostępnionych zostanie 95 obiektów przygotowanych do bezpiecznego zwiedzania i oczyszczonych w zakresie niezbędnym do ich właściwego poznania. Na szlaku przy obiektach znajdować się będą tablice edukacyjno-informacyjne zawierające opis tras oraz miejsc cennych przyrodniczo i historycznie. 

Dla potrzeb realizacji i promocji szlaku powstanie witryna internetowa www.walpomorski.pl oraz funpage nt. szeroko rozumianej turystyki bunkrowej i militarnej. 

Wspólną ponadregionalną inicjatywę popierają i współtworzą Gminy: Biały Bór, Borne Sulinowo i Szczecinek, Powiat Szczecinecki, Nadleśnictwa: Miastko, Szczecinek i Borne Sulinowo, Muzeum Walu Pomorskiego i II Wojny Światowej w Szczecinku, Muzeum Regionalne w Szczecinku, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, LOT Borne Sulinowo, ZMiGDP oraz szczecinecki SAPiK i SZLOT. 

Głównym koordynatorem realizacji projektu jest OSTH Jazda 4x4.

info: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: