Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiady Specjalne - FIFA.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-06-09 15:07:11
Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiady Specjalne - FIFA.
  • Foto: TV Gawex

Ten turniej odbędzie się już w najbliższą środę, tj.11 czerwca na boisku Orlik przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, ul Staszica 18. Rozpoczęcie imprezy ok.godz.10.30. Gospodarzem rozgrywek jest Klub Olimpiad Specjalnych Gryf, działający przy SOSW w Szczecinku od maja 2013 roku.

Program Olimpiad Specjalnych Polska jako jeden z czterech krajów na świecie otrzymał grant FIFA "Football for Hope" na rozwój zunifikowanej piłki nożnej na rok 2014. Głównym celem projektu pod nazwą "Zunifikowana piłka nożna - to kocham!" jest wspieranie idei towarzyszących futbolowi od samego początku: fair play, tolerancji, wyrównania szans, szacunku, integracji i włączania.

Szczecinecki Klub Olimpiad Specjalnych Gryf również został zaproszony do uczestnictwa w tej akcji. Nasza drużyna bierze udział w rozgrywkach wojewódzkich, które wyłonią reprezentację na Mistrzostwa Polski w Opalenicy. Na poziomie  wojewódzkim rozgrywane są trzy turnieje: w Koszalinie, Szczecinku i Szczecinie.

Drużyna ze Szczecinka mająca w składzie (zgodnie z zasadami piłki zunifikowanej) zawodników niepełnosprawnych intelektualnie i pełnosprawnych partnerów - 15 maja b.r. rozegrała pierwsze spotkanie w Koszalinie. Przeciwnikami Gryfa były drużyny: "Rzeka" z Koszalina, "Promyk" ze Szczecina i "Smecz" ze Szczecina. Po emocjonującej grze udało nam się wygrać pierwszy turniej. Gospodarzem kolejnego będzie właśnie Gryf Szczecinek, a mecze zostaną rozegrane 11 czerwca na boisku "Orlik" przy SOSW  w Szczecinku.

 Info:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: