Medale z Kołobrzegu dla UKS Gwda W.

• Andrzej Nadolny
  • 2014-06-09 12:11:10

W niedzielę 8 czerwca w Kołobrzegu w przepięknej hali Milenium, odbył się ogólnopolski turniej badmintona o Puchar Burmistrza Miasta Kołobrzeg.

Na starcie stanęło 80 zawodników i zawodniczek z takich miast jak Szczecin, Koszalin, Sianów, Gwda Wielka, Katowice, Choszczno i Słupsk.

Reprezentację UKS Gwda Wielka stanowiło 30 dzieci i 4 osobowa grupa seniorów. Po wielogodzinnych bojach, reprezentanci naszego klubu zdobyli 13 medali. Złote krążki wywalczyli : Weronika Arcisz i Karol Jesionas, medale srebrne w kategorii młodzieżowej przypadły Jakubowi Lenikowi oraz Monice Kozioł i Fabianowi Ziemnickiemu. W kategorii seniorskiej,  życiowy sukces odniósł Jacek Proć zdobywając srebrny medal.  Medale brązowe wywalczyli : Michał Bieniek, Paulina Szczepańska-Kubicka, Łukasz Jesionas i Rafał Marusiak. Nasi seniorzy Dariusz Schmidt 3 brązowe medale i Tadeusz Jakimiec 1 medal brązowy.

Następnym celem ekipy badmintonistów z Gwdy Wielkiej  jest  turniej w Rewalu, który odbędzie się w dniach 21 i 22 czerwca. UKS z Gwdy Wielkiej będzie walczyć również o czołowe pozycje.

Info: Andrzej Alik Buczacki