MOTOSERCE 2014

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-07 20:03:00
MOTOSERCE 2014
  • Foto: TV Gawex

Już po raz czwarty Ole Karter FG Klub Motocyklowy zorganizował w Szczecinku akcję honorowego oddawania krwi.

 Do tej pory motocykliści z całej Polski, w tym i ze Szczecinka, w akcji Motoserce oddali 14 283 litrów krwi.  Dzisiaj na terenie przy Klubie szczecineckiej grupy motocyklistów w Świątkach, odbyła się kolejna edycja tej  akcji.

Poborem krwi zajęło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie,  które przy Klubowym Domu Ole Karter Klub na Świątkach ustawiło mobilny punkt poboru krwi. Członkowie Klubu Ole Karter swoją krew oddali już wczoraj, żeby nie blokować kolejki podczas imprezy. 

"Oddaliśmy wczoraj około 4 litrów krwi, mamy nadzieję że dzisiaj dojdzie jeszcze kilka" - mówi Marek Nemo Zieliński.

Patrząc na kolejkę pod autobusem do poboru, można mieć nadzieję, że zebrane zostanie dzisiaj sporo litrów cennej krwi. Organizatorzy zaplanowali  na dzisiaj szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogli pobawić się na trampolinie czy dmuchanym zamku, dorośli zaś posłuchać muzyki w wykonaniu szczecineckich artystów. Z godziny na godzinę na dzisiejszej imprezie pojawiało się coraz więcej osób. Pośród osób oddających krew rozlosowane zostaną cenne nagrody.

O godzinie 13:00 motocykliście ruszyli odbyć honorową turę po mieście, kawalkadzie przewodził burmistrz miasta Szczecinek na swojej maszynie. Według zapewnień organizatorów Motoserce 2014 będzie trwało do wieczora a zaproszeni są wszyscy chętni do wspólnej zabawy i pomocy.

Wiemy już że podczas dzisiejszej akcji Motoserce oddano ponad 20 litrów krwi, to piękny wynik, serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: