Pomysłowa fabryka

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-06 09:29:05
Pomysłowa fabryka
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

W dniach 4-5 czerwca 2014r. w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Grzmiącej odbyła się wystawa edukacyjna „Akademia Odkrywców”, która realizowana była w ramach projektu „Szkoła – Fascynująca Przestrzeń Edukacji” dofinansowanego ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Wystawa nie przypominała klasycznego muzeum, zawierała kilkanaście instalacji przygotowanych tak, aby w łatwy sposób przybliżyć i wyjaśnić młodzieży niektóre prawa fizyki. Jej celem było przekazanie wiedzy naukowej w sposób zabawny, ciekawy i zrozumiały, gdzie teoria łączona jest z praktycznym działaniem, ułatwić zrozumienie świata i pokazać, że nauka i technika są integralną częścią codzienności. 

W „Akademii” obowiązywała zasada: dotknij, sprawdź i zrozum. Prowadzący zachęcali do samodzielnych doświadczeń, bo tylko w ten sposób można efektywnie uczyć się, poznawać świat i zagadnienia nim rządzące. 

Uczestnicy wystawy mogli m.in.: zbudować most bez użycia jednego gwoździa, usłyszeć z jakim opóźnieniem rozchodzi się dźwięk, obejrzeć pod mikroskopem rozmaite przedmioty, zobaczyć coś, czego inni nie widzą w trakcie złudzeń optycznych, zobaczyć jak piłka potrafi lewitować oraz wiele innych ciekawych rzeczy. 

Wrażenia były niesamowite, wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej wystawy świetnie się bawili, a wielu z nich – jak zapewniali – chciałoby codziennie tak się uczyć. 

info: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: