Rodzice zagrali dla swoich dzieci

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-06-05 12:47:27
Rodzice zagrali dla swoich dzieci
  • Foto: TV Gawex

Dziś w Kinie Wolność zostało wystawione przedstawienie dla dzieci. Byłoby ono jednym z wielu, gdyby nie fakt, że tym razem w bajkowe postaci wcielili się rodzice młodych widzów, a scenariusz i reżyserię przedstawienia przygotowała ich wychowawczyni P. Anna Łukaszewicz - Perska - nauczycielka wychowania początkowego w SSP STO.

Przedstawienie opowiadało o losach głównego bohatera, a był nim Shrek, który to po ukończeniu trzeciej klasy szkoły podstawowej postanowił zakończyć swoją edukację i wyruszyć w świat w poszukiwaniu pracy. Aby zdobyć  jakieś dobrze płatne zajęcie Shrek przemierza różne bajki i spotyka w nich tak dobrze nam znanych bohaterów jak: Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, Czerwony Kapturek,  Baba Jaga, Szewczyk Dratewka, Smok, Rybak czy  wreszcie Złota Rybka lub najprawdziwsza Wróżka. Shrek wszędzie zabiega o posadę, jednak jak się szybko okazuje, jeszcze niewiele potrafi. Nie potrafi tkać sieci, ani łowić tak jak rybak, nie potrafi szyć butów, tak jak Szewczyk Dratewka, nie potrafi także dobrze liczyć drzew jak dzielny myśliwy, ani nawet zbierać jagód jak Czerwony Kapturek. Młody Shrek pomimo wielu wysiłków, chęci i bardzo długiej podróży nigdzie nie znajduje pracy. Wreszcie, za radą mądrej i dobrej Wróżki, ze złamanym skrzydłem, postanawia wrócić do szkoły i tam nabyć potrzebnych mu umiejętności.  No tak, bo "trzy klasy to za mało, aby zrobić karierę  i zdobyć świat" - śpiewają rodzice w finałowej piosence. 

O trzech klasach  tu mowa, bo to przedstawienie zostało przygotowane właśnie na pożegnanie tego pierwszego etapu edukacji.  Rodzice trzecioklasistów z SSP STO, za namową  wychowawczyni wcielili się w rolę bajowych, barwnych postaci, ku ogromnej uciesze swoich dzieci.

"Przygotowania trwały ponad dwa miesiące. Było wiele prób, ale także sporo dobrej zabawy. Rodzice bardzo się starali.  Przychodzili na próby, ćwiczyli tekst. Sami przygotowali stroje,akcesoria, piękne makijaże, a także scenografię. Wszystko wyszło doskonale, a co najważniejsze, cały projekt udało się zachować w absolutnej tajemnicy. Dzieci, do samego końca nie wiedziały, że to ich rodzice zagrają dla nich na scenie."  - mówi autorka scenariusza i reżyserka przestawienia Anna Łukaszewicz - Perska.

"To był  dla nas ogromny stres, zwłaszcza  przed samym wejściem na cenę. Zawsze jest ryzyko, że się zapomni tekstu." powiedziała nam Małgorzata Tymcio grająca rolę Małgosi "Jednak wszystko poszło doskonale. Liczne próby wiele dały" - dodała Anna Żołyniak - Łepecka, w roli krasnoludka.

"To, była świetna zabawa, tak dla dzieci, jak i dla nas. Dziękujemy szczególnie naszej Pani reżyser, która napisała tę sztukę i nas do niej przygotowała." powiedział  na zakończenie  odtwórca głównej roli Grzegorz Łomak.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

Marian 2014-06-06 13:26

Fajna zabawa mozna sie cofnac choc troche do lat beztroskich

abc 2014-06-06 17:28

Brawo, rodzice, którym się chce!

2014-06-07 23:35

zagraliście po mistrzowsku,brawo Madzik

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: