Mieszkańcy proszą, prezes KM obiecuje a wójt chce jeszcze poczekać! Co dalej z 13 do Parsęcka?

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-05 09:22:18
Mieszkańcy proszą, prezes KM obiecuje a wójt chce jeszcze poczekać! Co dalej z 13 do Parsęcka?
  • Foto: TV Gawex

Autobus nr 13 od dawna jest problemem na linii mieszkańcy Parsęcka, Komunikacja Miejska, Urząd Gminy. Przed wakacjami mieszkańcy po raz kolejny próbują zawalczyć o więcej kursów do Szczecinka tym razem za pośrednictwem TV Gawex.

Mieszkańcy Parsęcka od dawna już borykają się z problemem dojazdu do Szczecinka, autobus nr 13 kursuje w dni robocze 6 razy w ciągu dnia zaś w weekendy wcale. Ostatnia interwencja mieszkańców odbyła się przed długim weekendem, kiedy to okazało się, że w piątek 2 maja autobusy będą jeździły jak w weekendy i święta czyli w przypadku Parsęcka...wcale.

Wtedy udało się zmienić rozkład jazdy, ale zbliżają się wakacje i mieszkańcy będą odcięci od Szczecinka i wszystkich atrakcji, które proponuje miasto. Podczas rozmowy na przystanku autobusowym w Parsęcku, mieszkańcy jasno stwierdzili, że ilość autobusów w tygodniu jest zbyt mała, ale z tym jeszcze można sobie poradzić, niestety brak transportu w weekendy doskwiera im już w znacznym stopniu.

"W soboty w Szczecinku dzieje się więcej niż w Parsęcku, ale nie wszyscy mają auto a zresztą co to za przyjemność jechać na dobrą imprezę samochodem" - mówi jeden z mieszkańców.

Sołtys wsi już kilka razy próbował nawiązać rozmowy z Komunikacją i Urzędem Gminy jednak najczęściej dowiadywał się, że przejazdy są nierentowne. Może to i fakt, ale przecież można spróbować zrobić coś aby mieszkańcy nie płacili za nierentowność przejazdów. Chociażby posyłać do Parsęcka małe busy, w których mieści się mniej osób. Zapytaliśmy o to prezesa Komunikacji Miejskiej:

"Nie można powiedzieć, że przejazdy są nierentowne, potrzebujemy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy (...) w trakcie dwóch tygodni możemy uruchomić więcej kursów" - stwierdził prezes Tosik.

Wójt Gminy Szczecinek już nie jest tak pozytywnie nastawiony do tematu:

"Prezes Tosik za kilka tygodni odchodzi z Komunikacji Miejskiej o czym wszyscy wiemy, ja wolę poczekać na nowego prezesa i wtedy podjąć konkretne rozmowy w tym kierunku" - stwierdził wójt Babiński.

Sprawa jest w toku, a całość materiału o komunikacji Parsęcko - Szczecinek oraz rozmowy z wójtem, prezesem i mieszkańcami zobaczą Państwo dzisiaj w naszym programie lokalnym.

 

 

Komentarze (2)

wrona 2014-06-05 11:03

Wójt jak zawsze poczeka...po obiecuje i tak g....no z tego wychodzi .Teksty dotyczące kursów do Parsęcka słuchamy już od 7-u lat i nic....

ktoś 2014-06-06 21:15

No i wyszło szydło z worka. Jak widać KM w Szczecinku jest chętna do zmian dla naszego dobra , za to wójt wręcz przeciwnie. Całe szczęście, że wybory już niedługo, a po tym cyrku wątpie,że Parsęcko znowu zagłosuje na obecnego wójta, skoro dla Niego jak widać, dobro mieszkańców gminy jest obojętne.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: