Mimo awarii Zbigniew Brach na IV miejscu w King of Germany

  • Eliza Świtling
  • 2014-06-02 10:10:17
Mimo awarii Zbigniew Brach na IV miejscu w King of Germany
  • Foto: A. Biedziuk

W dniach 23-25.05.2015 w miejscowości Alkersleben w Niemczech odbyły się prestiżowe wyścigi na dystansie 1/4 mili pod nazwą King Of Germany. Tradycyjnie zjeżdżają tu najszybsze auta z całej Europy, tak było też tym razem. W stawce był również nasz kierowca - Zbigniew Brach (Nissan GTR).

Startował on w barwach ekipy VTG Team w klasie 4WD, gdzie po raz pierwszy miał wsparcie jeżeli chodzi o korekty i strojenie auta w trakcie wyścigów. W kwalifikacjach uzyskał 7 czas, co dało mu przepustkę do rundy finałowej. W rundzie finałowej spisał się jeszcze lepiej kwalifikując się do najlepszej czwórki. Niestety w biegu poprzedzającym półfinał, awarii uległa skrzynia biegów, co uniemożliwiło mu walkę o awans do finału. Mimo wszystko zawody ukończył na b. dobrym 4 miejscu. Zwycięstwo odniósł inny kierowca VTG - Grzegorz Staszewski (Corvette).

- Generalnie z wyniku jestem zadowolony, ponieważ były to zawody najwyższej rangi. Niestety w sportach motorowych kierowca nie zawsze ma wpływ na sprzęt, na którym startuje i ryzyko awarii jest wpisane w tę dyscyplinę. Mnie akurat przytrafiło się to właśnie tutaj, dlatego pozostał mały niedosyt - powiedział Z. Brach.

info: A. Biedziuk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: