Dzień Dziecka na Zamku- Wielki Piknik Rodzinny!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-06-01 20:45:20
Dzień Dziecka na Zamku- Wielki Piknik Rodzinny!
  • Foto: TV Gawex

Dziś o godz 14:00 rozpoczął się Wielki Piknik Rodzinny pod szczecineckim zamkiem. Impreza przygotowana była przez SAPiK we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz firmą Kronospan i cieszyła się ogromną popularnością nie tylko wśród najmłodszych mieszkańców.

Tegoroczny Wielki Piknik Rodzinny w programie miał  naprawdę wiele atrakcji. Były to między innymi: występy letniej szkoły cyrkowej, bajkowe podróże małe i duże, interaktywny program muzyczny, czy wyczarowywanie olbrzymich baniek mydlanych. Na pikniku dzieci mogły znaleźć nawet wioskę indiańską, gdzie stały prawdziwe wigwamy, a w nich  mieszkali prawdziwi Indianie, którzy chętnie prezentowali swoje barwne stroje i dzikie okrzyki.  Ci najodważniejsi mogli się od nich nauczyć jak wyławiać złoto z rzeki oraz jak strzelać do słomianej tarczy z dmuchanej indianskiej rurki.

Dzieci wraz z rodzicami tłumnie odwiedzali plenerowe stoiska z rozmaitymi smakołykami i kolorowymi, zimnymi napojami, popcornem, czy tęczową watą cukrową. Wielką popularnością cieszyło się jak zawsze malowanie twarzy, wyplatanie kolorowych warkoczyków, filcowanie, rysowanie i inne pracownie artystyczne pod chmurką. W jednej z nich można było wyczarować sobie koronę z pianki i w mig stać się piękną księżną na zamku -i tak też wiele młodych panien uczyniło.  Mali mężczyźni wybierali raczej pokazy np. wozów strażackich, tudzież policyjnych, a także turnieje, konkursy i  zabawy -  zwłaszcza te, w których ważna była rywalizacja pn. strzelanie do celu lub rodzinny turniej wędkarski.  Dużą popularnością cieszył się też dźwig strażacki, który podnosił  dzieci wprost pod niebiosa. Swoje sprawności pokazywali także harcerze i młodsze od nich zuchy licznie obecni na imprezie. Po parku przechadzali się szczudlarze. Można było przejechać się na kucyku i pobawić się z psami rasy Haski. Najwięcej chętnych było jednak na tkzw. "dmuchańce". Kolejki były duże i rodzice musieli wykazać się sporą cierpliwością. Ale było warto - bo dziś przypomnijmy, wszystkie atrakcje były za darmo! Całość imprezy uświetnił występ zespołu  REMDIH oraz zespółu OVERDRIVE.

Dzisiejszy dzień dla wielu maluchów był po prostu wspaniały! Potwierdzeniem tego są te liczne zdjęcia przedstawiające uśmiechnięte od ucha do ucha dziecięce buzie!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: