Marsz dla Życia i Rodziny (Fotogaleria)

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-06-01 18:51:29
Marsz dla Życia i Rodziny (Fotogaleria)
  • Foto: TV Gawex

Dziś o godz. 12.00 spod kościoła św. Ducha W Szczecinku ruszył IV już Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja była bardzo liczna radosna i kolorowa. Widać, że mieszkańcom Szczecinka bliskie są sprawy rodziny. Uczestnikami „Marszu dla życia i rodziny”, byli głównie rodzice z małymi dziećmi i seniorzy, kościół domowy w Szczecinku, radio Maryja i inne organizacje Katolickie. Uczestnicy nieśli flagi polskie i papieskie, a także liczne transparenty z hasłami, anty - aborcyjnymi, pro- rodzinnymi i tymi propagującymi rodziny wielodzietne. Pojawiły się też hasła anty gender.

Maszerujący przypominali że "normalna rodzina to taka, że jest w niej i mama i tata" oraz gdy, „chłopaka spotyka dziewczyna to będzie z tego normalna rodzina”, "Rodzi­na Bo­giem sil­na, sta­je się siłą człowieka i całego narodu" oraz "Rodzina recepta na kryzys". Przez megafony, które nieśli uczestnicy słychać było piosenki Arki Noego przypominające jak fajna jest rodzina. Mama i tata i rodzeństwo.  Z głośników mogliśmy też  usłyszeć słowa Jana Pawła II przypominające o najważniejszej wartości jaką jest życie i o naszym obowiązku chronienia go.

Uczestnicy spotkali się o godzinie 12:00 przed kościołem parafii św. Ducha Św. Wspólnie przemaszerowali ul. Piłsudskiego, Mickiewicza, 3 Maja, Powstańców Wlkp., Wyścigową, 9 maja, Bohaterów Warszawy, Ks. Elżbiety na Plac Wolności. Manifestację zakończyli pod Szczecineckim Zamkiem, na festynie z okazji Dnia Dziecka. Do wspólnego maszerowania zaproszeni byli wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.

"Tak, to doskonała okazja, by publicznie wyrazić swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego" - powiedział nam jeden z uczestników.  "Chcemy aby  Polska rodzina była zdrowa i silna, dlatego tu jesteśmy. Razem z naszymi dziećmi."  zadeklarował jeden z ojców.

"Celem Marszu jest danie świadectwa, że rodzina nie wymarła oraz, że wymaga wsparcia"-   mówi jeden ze  współorganizatorów wydarzenia. – "Zależy nam na tym, by rodziny się zintegrowały, a  mieszkańcy Szczecinka mogli  wyrazić swoje przywiązanie do Tradycyjnej rodziny i wszystkich wartości jakie ona ze sobą niesie".

 "Dziękuję wam za obecność i Panu Bogu za piękne słońce" – powiedział na zakończenie organizator o. Arkadiusz Sojka, proboszcz parafii Ducha Świętego. - "Cieszmy się sobą." Nawiązując do kanonizacji Jana Pawła II - którego pontyfikat mocno koncentrował się na kwestiach rodziny, młodzieży  i godności życia ludzkiego właśnie o. Sojka zachęcił zgromadzonych  aby to przesłanie pielęgnować. Aby wspierać "model rodziny oparty na więzi mężczyzny i kobiety, który dzisiaj przez niektórych  jest deprecjonowany". Ten dzisiejszy marsz to nie procesja kościelna, są tutaj przecież ludzie różnych przekonań, także niewierzący. To co nas łączy, to piękno i wartość rodziny opartej na miłości mężczyzny i kobiety. I to że dzisiaj szliśmy w marszu a nie procesji, to jest dzisiejszy sposób komunikowania ludziom, co dla nas jest ważne. Ten marsz nie jest przeciwko komuś lub czemuś. Marsz jest „za”. Jest to afirmacja rodziny i życia od poczęcia do naturalnej śmierci" kontynuowała o. Arkadiusz Sojka.

Przypomnijmy, że  Szczecinek jest jednym ze 120 miast w Polsce, w których odbył się podobny marsz. W tym roku inicjatywę zorganizowano pod hasłem "Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd". Podkreślano, że w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: