Jak w Krużewnikach

  • Irek Markanicz
  • 2014-05-27 15:28:58
Jak w Krużewnikach
  • Foto: Irek Markanicz

Do naszej redakcji zgłosił się Pan Lucjan Sterna, mieszkaniec Storkowa. Sprawa którą chce nagłośnić jako żywo przypomina spór o miedzę z filmu "Sami Swoi"

Po raz kolejny zajęliśmy się sprawą sąsiedzkich waśni. Pan Lucjan skarży się na sąsiadów którzy według niego nieprawnie zmienili położenie znaku geodezyjnego i na tej podstawie wycieli jego drzewa. Sprawa tylko z pozoru jest prosta, bo zupełnie innego zdania są sąsiedzi Pana Lucjana, według nich drzewa posadził ich przodek i przez całe dziesięciolecia nikt nie zgłaszał do nich pretensji. Wraz z kamerą byliśmy świadkami sąsiedzkiego sporu. Efekt zobaczą Państwo w naszym dzisiejszym programie. 

Ten materiał wideo oglądają Państwo dzięki reklamie.

Nie wyświetla się film? Przełącz na HTML5 wideo

Komentarze (28)

D. 2014-05-27 21:17

hahahah... najlepsze słowa Lutka: ,,...cztery miesiące wcześniej mój ojciec sadził te drzewa... (...) ...i on wiedział bo cztery miesiące był temu i wiedział, że...", ,,...byłem w szpitalu w Koszalinie i przyjechałem i teraz patrze drzewa są ścięte... (...) ...jeszcze byłem w październiku...". Po pierwsze to jego ojciec nie mógł 4 miesiące temu cokolwiek robić ponieważ on już nie żyje wiele lat i przypuszczam, że te drzewa by nie urosły przez 4 miesiące do takich wielkości żeby były aż takie konary. No ewentualnie możliwością może być to, że ojciec mu się ukazał pod postacią ducha/ zjawy i rozmawiali oboje (hahaha). Po drugie to to, że był w szpitalu w Koszalinie to nie wiem ale jak sąsiedzi ścinali te drzewa to odgłosów piły nie słyszał dlatego, że codziennie bierze rower i wyjeżdża nim do Szczecinka ok. godz. 6:30. a wraca ok. godz. 16:10. Potwierdzając wypowiedź pani J. Wujas jeździ do Szczecinka po to aby grzebać w śmietnikach. Moja osoba sama to widział na własne oczy. Nie zapomnę tego momentu jak moja osoba szła sobie i go zauważyła jak stał koło śmietnika razem ze swoim transportem (rowerem); grzebał, grzebał aż wygrzebał wiaderko do połowy pełne kiszonej kapusty, spróbował, zasmakowało mu i zapakował na rower. Co do tego, że był w Storkowie jeszcze w październiku a wrócił niedawno to najbardziej mnie rozbawiło gdyż moja osoba często go widzi (czy to zima, czy lato [prawie codziennie]) jak grzebie w tych śmietnikach i wraca opakowany i swoje znaleziska zapewne kumuluje w swoim domu (każdy tak twierdzi). Po trzecie to, co do tej trawy to takie chaszcze zostały skoszone niedawno (moja osoba sama osobiście doznała szoku iż sięgając pamięcią wstecz o 2 lata to ta trawa została skoszona pierwszy raz. Szok. Co tu kłamać. Taka jest prawda. Pozdro ;)

coś tu nie tak 2014-05-28 11:07

to jest sprawa tego Pana jak żyje i czy ma smród , może nawet go mieć w gaciach. Jak jego ziemia to mogą nawet jabłka czy śliwki gnić. WOLNOŚĆ TOMKU W SWOIM DOMKU. Widać że sąsiedzi żle traktują trego Pana i go poniżają, bo ta pani ciągle coś opowiada na jego prywatne sprawy i konsens traci.

oburzona 2014-05-28 11:10

pan sąsiad ma racje jego ziemia i jego sprawa może nawet sobie nas..... tam , ale to jego smród i prywatna sprawa

Ciekawski 2014-05-28 11:16

No to ciekawe, kto z was chciałby mieć takiego sąsiada, co ma śmietnik, bród i smród na posesji sąsiadującej bezpośrednio z waszym domem, bo wolno. Oczywiście wszystko wolno, ale są jakieś normy dobrego funkcjonowania społecznego, kultury, przestrzeganie wspólnego dobra itd.

2014-05-28 11:28

Wygląda jak KARGUL niech weżnie się do pracy a nie żyje z naszych podatków wtedy by nie miał czasu na głupoty a za te pieniądze, które wydaj na głupoty postawił bu sobie kibel i nie zasmradzał by fetorem ludzi i niech nie szuka łatwych pieniędzy . Potwierdzam tą wypowiedz Jadwigi W to wszystko prawda

2014-05-28 11:36

ciekawe czy pan pani by chciała mieszkać obok tego pana i żyć w smrodzie i fetorze po to mamy jednostki takie jak STRAŻ MIEJSKA czy tez inne które tym sie zajmują i chyba prawo POLSKIE MÓWI O ZA CHOWANIU PORZĄDKU NA SWOJEJ POSESJI A NIE WOLNOŚCI DOMKU W SWOIM DOMKU

2014-05-28 11:48

oburzona to nie jet tak, jego ziemia i jego porządek każdy ma obowiązek utrzymać porządek na swojej posesji a nie brud i smród kto tak pisze to sam też tak chyba robi

2014-05-28 12:29

Ciekawe jak każdy by tak podchodził do tematu wolności domku w swoim domku to mieszkali byśmy w śmietnikach w brudzie i fetorze nie wyobrażam sobie żeby w tym wieku nie mieć łazienki to skandal że i tak nikt do tej pory tego nie poruszył przecież to zagraża życiu i wybuchu epidemii strach pomyśleć dobrze, że są takie instytucje ,które zajmują się takimi sprawami ten pan powinien zostać ukarany a nie walczy o miedze ,która się nigdy nie zajmował nie obkaszał powinien się cieszyć że ktoś to za niego robił

! 2014-05-28 12:49

Widać, że ten Pan to typowy zbieracz tj. z tych programów telewizyjnych. To nie chodzi już o to, że żyje z naszych podatków, grzebie po śmietnikach itp., bo to jest choroba i takich ludzi trzeba żałować i leczyć psychicznie. Ale jeżeli ma rozum do tego aby umilać życie sąsiadom i nie wziąć się za porządną pracę tylko chcieć wyłudzić pieniądze od ludzi, którzy nie działali w złej wierze wobec tego Pana( i którzy są skłonni zapłacić jeśli się okaże, że ten Pan ma rację), byli przekonani, że jest to na ich posesji i urzędnik wystawiający decyzję zezwalającą na ścięcie również był przekonany, iż działa w dobrej wierze Tych Państwa, nie próbował zrobić i zezwolić na coś, co jest sprzeczne z prawem. Wracając do Pana Lucjana S. to nie chciał drzewa , które zostało wycięte, ponieważ od razu zażądał pieniędzy w kwocie ok. 50 tysięcy i to te zeznanie spisała Policja. Więc jeżeli miał pieniądze na wynajęcie kilku z kolei rzeczoznawców( Kilku ponieważ liczy na to, że każdy z kolei wyliczy większą kwotę wartości drzew) to niech postara się również o jakiekolwiek miejsce do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych (nie koniecznie łazienki ale nawet zbitego z desek toi toia) zgodnych z przepisami i normami porządku publicznego i ochroną środowiska, nie zagrażając nie tylko sąsiadom ale i całej wsi ( wiadomo przecież, iż taki tryb życia zagraża zarażeniem różnego rodzaju epidemiami, wirusami itp.). Odnośnie jeszcze tych drzew do wiadomości Państwa wycinających te drzewa, to wg prawa znajdują się na granicy dwóch rodzin i koszty związane z wycinką transportem i opłata ludzi powinny być dzielone po połowie, a w przypadku gdy przekroczyły wartość drzewa, to ten Pan nie powinien dostać nic, no chyba że Państwo z dobrej woli mogliby dać mu część bądź nie wielką ilość drzewa, którego jednak on nie chciał.

obywatel 2014-05-28 19:21

tu nie chodzi w tym konflikcie o porząded czy smród ! Sprawa została na głosniona w zwiąsku z drzewami i było by dobrze tego tematu się trzymać. Sąsiedzi poszli za ciosem i rozstrząsneli swoja niechęć do sąsiada i na forum publicznym zaczeli mówić o jakiś szczurach, brudzie itp. Pytam się czy ma to związek ze skargą tego sąsiada ? Telefizja jak nam wiadomo przyjechała w sprawie ziemi i powycinanych drzew ! I ten pan wzywający Gawex było widać że był bardziej zrównoważony i odpowiadał spokojnie, ale przy tak silnej grupie sąsiadów nerwowo w głosie opowiadających całą historie jego warunków straciło sens. Powinni się wszyscy trzymać jednego tematu ziemi, a nie wyciągać inne sprawy

oburzona 2014-05-28 21:24

Kiedyś były inne czasy i nikt nie brał dosłownie do głowy tego gdzie sadzi drzewa, czy sadząnki. Zgadza się z tym co sąsiadka mówi że tato posadził drzewa i nikt nigdy się może nie skarżył.Jednak czasy się zmieniły, ludzie są bardziej świadomi i pilnują swojego dobytku. W tym przypadku jeśli ziemia celowo została przesunięta po to żeby stopniowo ścinać drzewa tegoż sąsiada zaczeło to niepokoić. Tym bardziej że jak on mówi dziwnym zbiegiem okoliczności ścięto drzewo pod jego nieobecność. To daje chyba do myslenia. A to jak on żyje i jak ma w domu to jest inny temat. Jesli sąsiadą przeszkadza smród z zewnątrz i w jakis sposób jest uciązliwy to są od tego inne instytucje. Oczernianie sąsiada o to jak ma w domu czy jak żyje jest tu chyba nie na miejscu. Są różni ludzie i mają rożne warunki bytowe i życiowe. Wszyscy też doskonale wiedzą że jest ciężko z pracą nawet dla ludzi z dobrym wyksztalceniem . Nie wiem czy ten pan mieszka sam czy z kimś. Ale jeśli jest sam to moge sobie wyobrazić jam musi mu być cięszko. Wydaje mi się po obejrzeniu tego filmu że głównie chodzi mu o honor i sprawiedliwość, a nie głownie o wyciągnięcie kasy.

oburzona 2014-05-28 21:39

a propo ścinki drzew Jezeli były one ścięte bez porozumienia z sąsiadem i w dodatku pod jego nieobecność to on ma prawo do dojścia prawdy. I nie musi ponosić kosztów ścinki czy wywozu bo nic z nim nie było uzgadniane. Jeśli było to jak ktoś pisał na granicy po między sąsiadami to uczciwie powinni sąsiedzi razem z nim podjąć decyzje co z drzewami i byc może razem ponieść koszty prac. W tej sytuacji ten Pan został postawiony przed faktem dokonanym.

2014-05-29 12:00

Do wiadomości sprawa o porządek i smród była wcześniej nagłośniona tyle ,że nie w mediach a to tak przy okazji. Kto pod kim dołki kopie te w nie wpada W końcu pan L trochę obkosił aż miło..Sąsiedzi kiedy był w potrzebie to go ratowali, obecnie tego byśmy nie zrobili ,Ale dzięki temu nagłośnieniu to sąsiad zrobi sobie łazienkę. Niema tego złego co by na dobre nie wyszło. Sprawa o drzewa toczy się od wielu miesięcy BYŁA JUŻ ZAKOŃCZONA.. z tym człowiekiem nie można się dogadać ON chce 50 tyś zł za lipę topole choć nigdy ich nie posadził i nigdy nie interesował obkaszaniem tej działki. My chętnie oddam mu kawałek swojej działki jeżeli będzie o nią dbał ale on nie chce ani drzewa ani działki. On chce od nas pieniędzy j.w. wycena jest zupełnie inna koszty wycięci.przewyższyły wartość drzewa I oto tak naprawdę toczy bój. Drzewo to było koniecznie do ścięcia ponieważ zagrażało dla mienia i ludzi. na co jest zezwolenie.Nerwy wiadomo ponoszą bo jak ktoś nie ma zajęcia to ma czas na zatruwanie innym życia.

Jestem z Lutkiem 2014-05-29 20:27

Popieram Pana Lutka. Niech się weźmie za Tych sąsiadów. Przecież oni myślą że są bezkarni. I niby tacy niewinni. A przecież to u nich często i gęsto bywała policja a o CBŚ to już nie wspomnę

Jestem z nim 2014-05-29 20:30

A ta stara Baba jakim prawem go tak poniża. Niech spojrzy na siebie i na swoją "dziwną" rodzinkę. Z synkiem koksikiem na czele. Ma Pan Lutek rację. Zróbcie wywiad na wsi i ciekawe kto będzie za nim a kto za nimi.

2014-05-30 12:20

Tego sąsiada nigdy nie ma w domu jak wyczytałem z wcześniejszych komentarzy jak ktoś by chciał wyciąć drzewo pod jego nie obecność to by zrobił w każdej chwili. A co do pracy? to jeżeli ktoś chce pracować to zawsze coś znajdzie? a nie narzekać tylko bo to potrafimy najlepiej.No jeżeli ktoś chce zarobić miliony to musi sprowadzić telewizji j.w pan.

jestem z luciem 2014-06-10 22:31

Wycieli jego własność, wlezli hamy na jego prywatną ziemię i teraz czują się poszkodowani biedacy. A teraz jak go traktują? Piją i awantują sie. A ta Stara baba ostatnio poszła do lutka pijana zaczęła go bić i darla się ze pedał i że mu da poru... Hamstwo!!!! Niech się ubiera gdzie chcę nawet w lumpie a oni to co? Jak ma takich idiomów to i się denerwuje. Myśleli że tego co paszy się narzar przyprowadza i ucieknie Lutek. Ich do psychiatry i na odwyk. Wycieli drzewa nie swoje to niech płacą idioci

jestem z luciem 2014-06-12 22:06

Co z tego że macie dziady pozwolenie jak to nie wasze!!! Żeby je dostać trzeba kogoś oszukać lub komuś w łapę dbać i za to jest kara. Zapłacą to się nauczą że nie moje to nie ruszam. I niech przestaną się awanturowac i chlać . Jeszcze Lutek powinien zgłosić na tego co rentę bierze i robi tyle godzin a to że guwniaz traktorem jechał to dobrze że zgłosił bo mogło dojść do tragedii przez idiomów!!! Cała rodzinka powinna do psychiatryka isc

Jak 2014-06-20 11:08

Jak chcecie pieniędzy wa....r....ci to przyjcie to może wam damy .JAK jesteście głodno też bo bóg kazał się dzielić a głodnych nakarmić spragnionych napoić . Zapraszam może się najecie paszy i też będziecie tak wyglądali . Lucka nienawiść nie zna granic ale każdy ze swoich czynów będzie rozliczony.

2014-06-20 11:15

Nie szukajcie sensacji niech każdy spojrzy na siebie i poszuka w swoim domu to na pewno ją znajdzie.A od rozwiązywania problemów są odpowiednie instytucje .Proszę nie oceniać wobec siebie ,bo każdy sądzi wobec siebie.

A propo 2014-06-20 11:43

Jak by tak chciał zgłaszać to pól wioski by musiała sobie kupić rowery . Proszę się zastanowić czy warto?

2014-06-20 11:49

Ludzie czy wy czytacie regulamin Gawex .Zastanówcie się o czym wy piszecie

ja 2014-06-20 14:08

Film jest o ludziach którzy podstempem przesuneli działkę wzięli pozwolenie na wycinkę drzew, wycieli i gadają głupoty na sąsiada kurka ze jest głupi i chcą z niego zrobić wariata ale w rzeczywistości to kto im kazał wycinać czyjeś drzewa? Niech nie robią z siebie ofiar losu i za to się placi wysokie kary!!! Teraz to by chętnie dawali i karmili innych ale wcześniej ukradli!!! Robią z lutka wariata ale z nich wszystkich to on jest najmądrzejszy i nie ma nic w tym złego ze kasę chcę. Nie ma znaczenia kto sadzil bo z cudzego się nie bierze.

luutek 2014-06-20 14:45

Na tej sprawie się nie zakończy bo jak widać na filmie jacyś idiomy nawalili ziemi i gruzu i podnieśli sobie teren a po obfitych opadach lutka zaleje i znów będzie sprawą. Robią co chcą i nic za to ma nie być? Niech się nie powołują na to co Bóg mówi bo kraść nie kazał ani pozadac rzeczy bliźniego i za to ich rozlicza tam a tu trzeba za to zapłacić i przeprosić lutka.

T. G 2014-06-23 12:03

Do wiadomości ludzi. Tak wysiedliśmy drzewo z nie swojej działki i osoba z naszej rodziny przekopała słupek graniczny a ciotka Jadwiga mówiła nieprawdę i tak nie zapłacimy lutkowi bo mamy go gdzies i nikt nic nie zrobi.

sami swoi 2014-06-23 12:14

Wredne ludzie!!! Wiedzieli że te drzewa są na sąsiada działce i mu wycieli jego własność a teraz to piszą że oddadzą swojej działki lub nakarmia innych powołując się na to co Bóg nakazał a wcześniej kradli wyzywali lutka i robili z niego wariata . Niech płacą za to a nie robią z siebie ofiary. Potrafią tylko straszyć ludzi nienormalne!!!

2014-06-25 12:04

Weście się do roboty a nie interesujecie się cudzymi sprawami , A co do karmienia to sami chcieliście jeść więc proponujemy , Paszy to u nas dostatek. To czy będą płacili czy nie to nie wam osądzać , a najlepiej do szkoły .

2014-06-25 12:16

Proszę nie podawać się za inna osobę bo poproszę Prokuraturę o ujawnienie IP i założę sprawę o zniesławienie i skończy się ta farsa głupot . Właśnie dziś odczytuje godziny i daty komentarzy i w końcu sprawa się zakończy jak każdy zapłaci za swoje oszczerstwa.