Sukces Akademii Piłkarskiej w Bergen op Zoom

• Eliza Świtling
  • 2014-05-27 08:46:35

Na zaproszenie władz holenderskiego miasta Bergen op Zoom grupa młodych piłkarzy ze szczecineckiej Akademii Piłkarskiej (rocznik 1999) wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Polski. Nasi zawodnicy sprawili miłą niespodziankę, zajmując w tym bardzo dobrze obsadzonym turnieju piąte miejsce. Warto dodać, że szczecineccy piłkarze nie przegrali ani jednego meczu, zwyciężając w dwóch z pięciu rozegranych pojedynków. Z bezpośredniej walki o finałowe trofeum wyeliminował ich jedynie niekorzystny bilans punktowy.

Zwycięzcą turnieju nieoczekiwanie została drużyna  Cercle Burgge, która w finałowym pojedynku pokonała faworyzowanych zawodników z Feeyenoordu Rotterdam 2:1. Trzecie miejsce zajęli Anglicy z Washington Juniors, czwarte  piłkarze z holenderskiego miasta Koog aan de Zaan - KFC 1910, a piąte zawodnicy ze Szczecinka. Gratulujemy młodym piłkarzom oraz trenerowi,  życząc kolejnych sukcesów. Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczów rozegranych przez AP Szczecinek. Wyjazd Szczecineckiej drużyny sfinansowany został dzięki pomocy finansowej Burmistrza Miasta.

AP Szczecinek-KFC 1910             0:0

VV Brederodes-AP Szczecinek      1:1

AP Szczecinek-F.C. Bergen           2:0

AFC Washington Juniors-AP Szczecinek 0:0

AP Szczecinek-S.V. Advendo 3:0

info: UM Szczecinek