Na ludowo, na folkowo w Jeleniu

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-24 19:30:20
Na ludowo, na folkowo w Jeleniu
  • Foto: Piotr Klentak

W Jeleninie od dzisiejszego poranka trwa Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel pn. Wiosenny Piknik Folk.

Impreza ta zorganizowana przez zespół Jarzębiny z Jelenia ma na celu prezentację tradycji ludowego śpiewu, muzyki oraz pielęgnowanie lokalnych tradycji.

Organizatorzy mieli nadzieję, że przegląd pozwoli na pokazanie potencjału twórczego jego uczestników i przysłuży się jego dalszemu rozwojowi, i to założenie po raz kolejny się sprawdziło.

Duża frekwencja nie tylko wśród chętnych do wystąpienia na scenie ale także widzów jasno pokazuje, że takie folkowe festiwale zdobywają coraz większą popularność. W przeglądzie wzięło udział około 40 zespołów i kapel działających nie tylko na terenie naszego województwa, ale także z innych regionów Polski.

Ponadto w przeglądzie wystąpił gość specjalny: zespół "Żytnica" z Białorusi, w celu zaprezentowania białoruskiej kultury szerszej publiczności.

Czwarty już Wiosenny Piknik Folk cieszy się coraz większą popularnością, zapewne w przyszłym roku przyciągnie jeszcze więcej widzów i artystów a tych z Państwa, którzy jeszcze się nie skusili zapraszamy do zielenina, zabawa nadal trwa.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: