2 letni Karolek zaginął w lesie! Szukała go setka osób, odnaleźli leśnicy

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-23 11:26:58
2 letni Karolek zaginął w lesie! Szukała go setka osób, odnaleźli leśnicy
  • Foto: TV Gawex

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz znajomości terenu, leśnicy z Nadleśnictwa Gościno odnaleźli w ubiegłym tygodniu dwuletniego Karolka ze Stojkowa (Gmina Dygowo), który wybrał się na swój długi „spacer” wraz z psem w znanym tylko sobie kierunku.

Rodzice powiadomili Policję o zaginięciu około godziny 15-tej. Do poszukiwań przystąpiło wiele osób, nie tylko strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stojkowa, strażnicy graniczni i gminni, ale również sąsiedzi rodziny Karolka. Setka osób przeszukiwała okoliczne pola, łąki, cieki wodne i zadrzewienia.

Około godziny 16-tej Mieczysław Prugar, leśniczy Leśnictwa Świelubie (Nadleśnictwo Gościno) usłyszał warkot śmigłowca nad leśniczówką. Zorientował się, że jest to śmigłowiec policyjny, który również uczestniczy w poszukiwaniu zaginionego dwulatka. Natychmiast skontaktował się ze swoim podleśniczym Piotrem Agaciakiem i pojechali do lasu, mając dziwne przeczucie, że właśnie tam ciekawość zaprowadziła Karolka na „wycieczkę".
Zmęczonego, przemoczonego, ale całego i zdrowego, choć bez obuwia chłopca, w towarzystwie również ucieszonego czarnego kundelka, znaleziono wychodzącego z lasu bukowego (wg nomenklatury leśnej był to oddział 57). To był poszukiwany dwuletni Karolek. Był tak zmęczony, że natychmiast zasnął w samochodzie leśników.
     - To nie my uratowaliśmy to dziecko, myśmy je tylko znaleźli. To pies się opiekował chłopcem i nie pozwolił, aby mu się stała krzywda - mówią leśnicy...

    info: Jarosław Przygodzki rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku

Komentarze (3)

Jerzy 2014-05-23 14:40

Leśnicy z Nadleśnictwa Gościno wykazali się czujnością.Wielkie brawa im się należą!

mam@ 2014-05-23 16:19

brawo dla leśników!

Kros 2014-05-26 15:14

Oj "rodzice" dziękujcie leśnikom......

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: