Koszenie trzciny rozpoczęte

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-23 09:17:00
Koszenie trzciny rozpoczęte
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęto dzisiaj koszenie trzcinowisk. Usuwanie trzcin odbywać się będzie na odcinku pomiędzy półwyspem "Tajwan" a plażą miejską, znajdującą się przy ulicy Mickiewicza. Prace prowadzone są zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym wydanym przez Starostę Szczecineckiego, które zezwala na koszenie trzciny - także w sezonie wegetacyjnym.

Koszenie trzcin poprzedziła oczywiście tzw. lustracja ornitologiczna, w wyniku której w pasie nabrzeża na przedłużeniu ul. Parkowej stwierdzono jedno zasiedlone gniazdo łabędzia oraz perkoza dwuczubego. W związku z powyższym usuwanie trzciny na tym odcinku  zostanie przełożone aż do momentu opuszczenia gniazd przez pisklęta. 

Wykonywane prace mają na celu gruntowne oczyszczenie strefy przybrzeżnej jeziora, poprawę cyrkulacji  mas wody oraz zapobieżenie procesom gnicia wszelkich odpadów, które zalegają w trzcinowiskach. 

Przy okazji zostanie także przygotowany teren dla szkółki wędkarskiej prowadzonej przez koło PZW "Jesiotr", organizatora tradycyjnych  zawodów wędkarskich, które odbywają się przy I LO im. Ks. Elżbiety i pomoście "Centrum".

info: UM Szczecinek

Komentarze (1)

Misiek 2014-05-24 11:06

Dobry pomysł ale niech jeszcze na przeciwko więzienia przy największej trzcinie odmulą przy brzegu to wszystko co zebrało się od wielu lat. wówczas będzie przepływ wody i zniknie smród rozkładających się roślin i śmieci

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: