Korowód, bitwa o klucz i zabawa! W Koszalinie rozpoczęły się Juwenalia + FOTO

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-21 10:25:02
Korowód, bitwa o klucz i zabawa! W Koszalinie rozpoczęły się Juwenalia + FOTO
  • Foto: es

Tradycyjną bitwą o klucz do miasta Koszalin rozpoczęły się wczoraj Juwenalia Politechniki Koszalińskiej.

O godzinie 13:00 studenci w uroczystym pochodzie przeszli ulicami Koszalina, kolorowy korowód zakończył się na Osiedlu Akademickim, tam zebrani żakowie oglądali kolejną bitwę pomiędzy prezydentem miasta a rektorem Politechniki Koszalińskiej.

Tradycyjnie już prezydent miasta przegrał bitwę o klucz, chociaż nie da się ukryć że jego staraniom o wygraną umiejętnie przeszkadzali spragnieni władzy studenci. W trzech konkurencjach prezydent miasta nie miał szans, ani spreparowane rozkręcanie śrubek, ani dmuchanie balonów czy liczenia kapsli nie zbliżyło go do wygranej. Władzę w mieście po raz kolejny przejęli studenci.

Następnie studenci i zaproszeni goście przecięli wstęgę i uroczyście otworzyli nowo powstałą na Osiedlu Akademickim ulicę Studencką. Ta mała w gruncie rzeczy uliczka jest nowatorskim pomysłem braci studenckiej, chcą oni na stałe zapisać się na kartach historii właśnie dzięki tej typowo uczelnianej uliczce. Ciekawostką jest to, że na wymurowanie w chodniku nazwy ulicy zużyto około 5000 tys kapsli po złotym, tak ukochanym przez studentów napoju.

Muzycznie pierwszy dzień Juwenaliów upłynął pod znakiem rocka, a wieczorem na scenie przy koszalińskiej Kreślarni pojawił się zespół Kult, gwiazda pierwszego dnia studenckiego święta.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: