Szczecinecki wyciąg będzie miał konkurencję

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-05-19 15:55:20
Szczecinecki wyciąg będzie miał konkurencję
  • Foto: lokalokawiki.net

Wodne sporty ekstrymalne - stają się coraz bardziej popularne - świadczy o tym chociażby coraz większa liczba powstających w całej Polsce torów do nart wodnych czy wakeboardingu. Szczecinecki tor do nart wodnych jest niewątpliwie najdłuższy w Polsce i ma 1100 m. Posadowiony jest na 5 masztach i posiada 12 jednoczesnych zaczepów - stanowi ogromną atrakcję turystyczną. Pozazdrościli jej nam koszalinianie, którzy zdecydowali zainwestować w tor wakeboardingowy na zbiorniku retencyjnym na Dzierżęcince. Otwarcie zaplanowano na 28 czerwca.

WakePark Koszalin  - z wyciągiem, gdzie będzie można poślizgać się specjalnej ma być jedną z większych atrakcji turystycznych Koszalina - tak przynajmniej zapewnia młody koszaliński Inwestor właściciel firmy  Exdream. Rozmiary wyciągu są co prawda niewielkie, bo odległość między słupami będzie wynosić jedynie 180 metrów, w linii prostej, a jedna runda mierzyć będzie około 360 metrów. Z wyciągu będzie mogła korzystać tylko jedna osoba równocześnie. Jak informuje  inwestor  Marek Zynk -chętni przejdą krótki  instruktaż i  po nim - mogą stanąć na wodę. Wyciąg będzie oferował  dwa rodzaje rozrywki narty wodne dla tradycjonalistów i nieco zmodernizowaną wersję nart wodnych powstałą  z połączenia snowboardingu oraz surfingu, czyli wakeboarding właśnie. W koszalińskim WakeParku będzie można pływać po powierzchni wody jak i wykonywać ewolucje na specjalnych przeszkodach.

 

Komentarze (4)

widz 2014-05-19 15:57

Słaba trochę ta konkurencja!

wodnik 2014-05-19 16:09

Jak się tam pouczą, to potem im się zachce prawdziwego narciarstwa wodnego i przyjadą do nas. To się nazywa synergia oferty turystycznej......

Czytelnik 2014-05-19 16:37

Artykuł ciekawy, ale proszę o poprawienie w nim błędu: korzystać piszemy przez "rz", a nie "ż". Pozdrawiam! :-)

Wake & Fun 2014-06-09 20:00

Ale progress w ewolucjach będzie na pewno tam łatwiejszy. Skupiają się na wakeboardzistach! Bardzo fajnie, ja spróbuję:)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: