Niezapominajki to są kwiatki z bajki - 15 maja to ich święto

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-05-15 12:31:51
Niezapominajki to są kwiatki z bajki - 15 maja to ich święto
  • Foto: Redakcja TV Gawex

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. W Szczecinku od 10 lat obchodzą je z przedszkola Słoneczko.

Także dziś 15 maja 2014 roku szczecineckie przedszkolaki wraz z opiekunami przeprowadziły na pl. Wolności o godz. 11:00. mały happening. Ubrane w niebieskie czapeczki i zaopatrzone w niebieskie baloniki, wyglądały niczym prawdziwe niezapominajki. W ramach obchodów święta dzieci składały także  przyrzeczenie "Strażnika przyrody",  brały udział w balu niezapominajkowym, a także a w pokazie niezaponinajkowej mody, i innych  zabawy przy muzyce.  Wczoraj odbył się konkurs przyrodniczy współorganizowany z nadleśnictwem Szczecinek o charakterze edukacyjno - ekologicznym i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - niezapominajka w oczach dziecka gdzie powstało 25 pięknych prac.

Niebieski przemarsz ulicami miasta, jak co roku miał na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe  także przypominanie  mieszkańcom miasta o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, ale także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej i dużej ojczyzny”. Jest doskonałą lekcją edukacji dla młodego pokolenia.

Galeria zdjęć do artykułu