Taczka czeka - OSP Gwda Wielka

  • Irek Markanicz
  • 2014-05-14 16:21:24
Taczka czeka - OSP Gwda Wielka
  • Foto: Irek Markanicz

W Ochotniczej Straży Pożarnej we Gwdzie Wielkiej szykują się zmiany. Tym razem z inicjatywa wystąpił Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Na tablicy ogłoszeń umieszczonej na remizie we Gwdzie Wielkiej pojawiła się informacja podpisana przez Marcina Wyszomirskiego, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Według dokumentu 22 maja odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie członków OSP. Głównymi punktami w zaproponowanym porządku jest odwołanie obecnego i powołanie nowego Zarządu. W dokumencie Przewodniczący Wyszomirski podaje że ogłoszenie związane jest z brakiem odpowiedzi Zarządu na wcześniejszy wniosek Komisji Rewizyjnej. Już w kwietniu z takim wnioskiem zwracała się Komisja Rewizyjna. Prezes Wiesław Szwałek co prawda nie zapoznał się z tym ogłoszeniem ale powiedział nam że prawo do zwołania zebrania to tylko i wyłącznie prawo Zarządu.

"Taki porządek mógł być realizowany podczas piątkowego zebrania i o dziwo z ich strony Pan Henryk Wyszomirski przerwał obrady. Można się było pochylić nad sprawą Zarządu, który funkcjonuje i jest jedyną władzą w OSP Gwda Wielka"

Jak rozwinie się sprawa tej Ochotniczej Straży Pożarnej będziemy Państwa informować na bieżąco.   

Taczka czeka - OSP Gwda Wielka

Komentarze (10)

Haha 2014-05-14 17:33

Władzami OSP są: 1) walne zebranie członków, 2) zarząd, 3) komisja rewizyjna Walne zgromadzenie jest najważniejsze. Skoro zarząd już 2 razy obradował i nie dał sobie rady do akcji wkroczyła komisja rewizyjna. Wszystko zgodnie ze statutem. Zebranie jak najbardziej legalne.

Dystans 2014-05-15 16:17

Jak to dobrze, że Marcin Wyszomirski wziął się za pracę, chyba jednak zapomniał, że z tego pieniędzy miał nie będzie. Haha! Jak mi wiadomo jego ogromne zaangażowanie w twórczość radosną musi być płatna. A jakże... można coś robić za darmo i bezinteresownie. Panie M.W. to nie płatne nadzorowanie salki internetowej. Niech Pan pamięta, że wszystko co Pan robi musi mieć podstawy prawne, bo do tego interesu trzeba będzie dopłacić. Uczenie złego nie przystoi. A obnoszenie się z nieprawością jest niegodne "rycerza" Chyba,że wzoruje się Pan na przewodniczącym ostatniego Walnego Zebrania OSP, który zamknął zebranie mając prawo na lewo. Haha. Proszę "młodych wilków" nie wyprowadzać do lasu bo trudno im będzie wrócić do domu!.

abcd 2014-05-15 18:42

do Dystans: Brawo, święta prawda!!!! Niech wszyscy pamiętaj, że na altruizm trzeba mieć pieniądze i rozum przede wszystkim. "Młode Wilki" jeszcze będą wyły do księżyca, a przewodnika stada wśród nich nie widać. Będą jeszcze jedli własne xxxx :).

KS Wielim 2014-05-18 06:43

Wywalcie w końcu tego Szwałka, co to za kraj, żeby tak trudno było usunąć jednego człowieka ze stanowiska? Co on uważa się za nieśmiertelnego?! Chłopaki z OSP, Nokia 3310 może rozwiązać problem ... [żart] :D

12333 2014-05-18 16:02

do KS Wielim. Szkoda, że to nie komuna ,prawda? Za tamtych czasów prezesów i dyrektorów przywożono w ''teczkach''. A teraz nie zapominaj że już mamy inny ustrój i prawo obowiązuje. Widać twoi pupile nawet czytać statutu nie umieją.Potrafią natomiast oczerniać. Ale niech nie myślą, że są anonimowi dla prawa. Panie Prezesie , trzymamy za Pana kciuki.Powinien Pan ich podać do sądu za zniesławienie.

nowy 2014-05-18 17:42

Widać jak słabi są pozostali działacze w waszej OSP.Z tego wynika że macie dobrego prezesa i cieszcie się z tego. Nie widzę żadnych zarzutów tylko same głupoty.Rozpuszczone dzieciaki piszą głupstwa i myślą że odkryli Amerykę .

strażak 2014-05-19 20:09

nowy, masz rację. Mój szef wywalił by ich na zbity pysk za poniżanie jednostki i działania na szkodę OSP.Oni myślą, że to ich gloryfikuje, a jest odwrotnie.Przynosicie wstyd wszystkim strażakom.Nie za wystawianie taczek mamy poparcie społeczne, politykę uprawia się w partii a nie w OSP.

0025 2014-05-19 21:50

Panie Szwałek,jest Pan gwiazdą telewizji Gawex.Wypadł pan bardzo dobrze, w przeciwieństwie do młodzieży. Powinien Pan wystartować w wyborach.Kamera pana lubi i wie pan o czym mówi. Powodzenia.

strażak 2014-05-28 16:00

jakoś nic nie słychać po waszym zebraniu, komisja rewizyjna zasnęła , bo się nie chwali że nie odwołała zarządu.Panie przewodniczący KR , trzeba się bardziej postarać a najlepiej robić to na czym pan się zna.

mmm 2014-06-02 10:56

Panie abcd, 1233, nowy, strażak, 0025 ( jest to chyba jedna osoba) już raz ci nasz kolega powiedział co możesz zrobić , nas w sumie też tam możesz pocałować. Czekamy na przeprosiny za insynuacje odnośnie podpaleń. Jak prezes mogłeś coś takiego powiedzieć i to do kamer. Za samo to nikt nie chce mieć z tobą mieć do czynienia. I jeszcze napuszczasz na nas swojego brata, który pijany blokuje bramę garażową próbując nie dopuścić do wyjazdu na akcję.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: