Ogromny sukces chłopców z Gimnazjum nr 2 w Szczecinku!

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-13 12:58:20
Ogromny sukces chłopców z Gimnazjum nr 2 w Szczecinku!
  • Foto: Katarzyna Rybak

Dnia 10 maja 2014 r. odbył się w Szczecinie finał wojewódzki Turnieju Coca - Cola Cup 20124. Na boisku MOSiR-u spotkały się najlepsze spośród 181 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie zachodniopomorskim. Chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Szczecinku bardzo dobrze spisali się w I i II etapie eliminacji. Zdecydowanie pokonali rywali, nie przegrywając żadnego meczu i awansowali do finału wojewódzkiego. W grupie zmierzyli się z gimnazjami z: Kalisza Pomorskiego (3:0), Gościna (2:2) oraz z Chwiramu (4:0) i zajęli I miejsce. W 1/4 finału po bardzo dobrym meczu wygrali z Gimnazjum nr 10 ze Szczecina 2:1.

W półfinale przeciwnikami naszych chłopców byli zawodnicy z Malechowa, którzy zostali pokonani 3:1. W finale ulegli zawodnikom z Gimnazjum nr 1 ze Szczecina (1:6), a tym samym zajęli bardzo dobre II miejsce w wojewódzkim Turnieju Coca - Cola Cup 20124.

Jest to tym bardziej duży sukces sportowy zawodników ze Szczecinka, ponieważ szkołę reprezentowali chłopcy rocznikowo młodsi od swoich rywali. Należy nadmienić, iż ta sama drużyna zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w Piłce Nożnej w ramach "Gimnazjady" i będzie reprezentować nasz powiat w zawodach regionalnych.

Chłopcy są uczniami klasy sportowej, a ich trenerem jest Piotr Sajdak. Skład zespołu piłkarskiego: Mateusz Sochalski, Aleksy Kizielewicz, Miłosz Sojka, Cezary Palus, Patryk Gacek, Kacper Czapla, Dominik Stolarczyk, Przemysław Trzciński, Jakub Drzewiecki, Mariusz Daszkiewicz. 

info: Katarzyna Rybak 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: