SCS motoryzacyjną wizytówką Szczecinka

  • Irek Markanicz
  • 2014-05-11 22:33:59
SCS motoryzacyjną wizytówką Szczecinka
  • Foto: Andrzej Nadolny

Za sprawą klubu SCS Szczecinek staje się coraz ważniejszym punktem na motoryzacyjnej mapie Polski. Właśnie rozpoczął się nowy cykl imprez, którego adresatem są miłośnicy szybkich i pięknych maszyn.

Ultimate 1/4 Grand Prix Polski, to cykl spotkań podczas których wyłoniony zostanie najszybszy team kraju. Popularne wyścigi na 1/4 mili( ok 400 m) to naprawdę wymagająca próba. Podstawą jest nie tylko ogromna moc silnika, podobnie jak w innych dyscyplinach motosportu tu liczy się także odpowiedni balans pojazdu i przyczepność. Najlepsi wiedzą że nie wiele można zrobić gdy nawet najmocniejsza jednostka nie jest odpowiednio dopasowana do panujących podczas zawodów warunków. Dziś na kultowym już lotnisku w Wilczych Laskach pogoda nie rozpieszczała ani kierowców ani publiczności. Mimo intensywnych opadów, imprezę należy uznać za udaną. Wszystko za sprawą samochodów i ekip, które zjawiły się pod Szczecinkiem.

Szczecineccy miłośnicy motoryzacji w sportowym wydaniu, dbają o to by spotkania były atrakcyjne. Dodatkowo, co jest bardzo ważne, przy organizacji wydarzenia dużo uwagi poświęcono na odpowiedni sprzęt do przeprowadzenia wyścigów. W tym roku są nowe bramki startowe i fotokomórki do pomiaru przejazdów. To gwarancja wymierności efektów w sportowej części wydarzenia.

Jak powiedział nam Maciej Wiórek, wiceprezes klubu SCS. W tym roku zaproponowano cały nowy cykl startów, dzięki sporej ilości sponsorów ta formuła trafiła no duży odzew ze strony profesjonalnych teamów. Już dziś było widać że w "Wilczych" pojawiają się coraz mocniejszy maszyny.

Od lat, najważniejszym wydarzeniem organizowanym przez klub SCS był letni zlot "CultStyle". Wtedy to, na płycie lotniska prezentowane są najciekawiej stuningowane auta.Prawdopodobnie cykl Ultimate będzie kolejnym powodem by cała motoryzacyjna Polska pojawiła się w naszym regionie. Impreza ma wymiar Ogólnopolski a widać to po rejestracjach pojazdów jakie w niedziele pojawiły się na kultowym lotnisku      

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: