Taczka dla Prezesa czyli OSP Gwda Wielka

  • Irek Markanicz
  • 2014-05-16 13:57:27
Taczka dla Prezesa czyli OSP Gwda Wielka
  • Foto: Irek Markanicz

Ten dziennikarski materiał dotyczący sprawy konfliktu w OSP Gwda Wielka, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem naszych internautów. Dyskusja na temat tej sytuacji przeniosła się z remizy na nasze łamy.Zapraszamy do czytania i oglądania. Już po raz drugi nie udało się przeprowadzić zebrania podczas którego OSP Gwda Wielka podsumuje ubiegły rok. Działalność tej formacji zupełnie inaczej oceniana jest przez Prezesa niż przez młodych Druhów.

Problemy formalne jaki pojawiają się podczas zebrań sprawozdawczych to jedno, najważniejsze że społeczność strażaków z tej OSP jest w głębokim konflikcie. Przed piątkowym zebraniem pod remizą pojawiła się taczka a na niej napis "Tak, to dla Pana" Młodzi Druhowie-Ochotnicy nie ukrywają że chodzi o Prezesa. " Nam nie pozwala się tu działać, na wszystkie nasze pomysły słyszymy sprzeciw ze strony Prezesa" tak komentuje sytuacje strażacka młodzież. Zupełnie inaczej sprawę widzi Wiesław Szwałek, Prezes OSP Gwda Wielka. "Nasi młodzi druhowie za nic maja rozkazy przełożonych, już kilkakrotnie dochodziło do niesubordynacji. Daję na przykład polecenie związane z pozostaniem w jednostce, a nasza młodzież samowolnie wyjeżdża na akcję. oni z OSP zrobili sobie spółdzielnie, bo za każdy wyjazd zarabiają 20 zł" Zapytani przez nas druhowie mają zupełnie inne zdanie" Każdy z przypadków kiedy wbrew woli Prezesa podejmowaliśmy interwencję, możemy wytłumaczyć. Gdy dostajemy wytyczne z Komendy Powiatowej, musimy zareagować" Podczas piątkowego zebrania Prezes Szwałek odczytał listę tych strażaków, którzy  mogą brać udział w spotkaniu. Decyzją zarządu, osoby zalegające ze składkami zostały skreślone z listy OSP. To wywołało protesty ze strony młodych druhów, jeden z wyrzuconych po kilkunastu minutach przyniósł dowód wpłaty. "Oto mamy dowód fałszowania dokumentów" triumfował Prezes Szwałek " Ta wpłata nigdzie nie została zanotowana i sprawę skieruję do Prokuratury". Po przerwaniu zebrania ( Ryszard Jasionas nie mógł odczytać sprawozdania za rok 2013, gdyż dokument ten zaginął ) jeden ze strażaków tłumaczył nam że sporną wpłatę przyjął i przekazał Prezesowi, dowodem ma być odnotowanie tego faktu w siedzibie Gminy Szczecinek i PSP.

Nikt obecnie nie wie jak zakończy się ten konflikt, widać że w samym zarządzie tej jednostki OSP, zdania są podzielone a podczas głosowań żadna ze stron nie miała zdecydowanej większości.   

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (98)

mieszkanka Gwdy 2014-05-10 22:37

Nie widzę nic złego w tym, ze młodzi chcą działać- wręcz przeciwnie należy dobre pomysły wdrażać i nagradzać za innowacyjność. Martwi mnie jednak fakt , iż pseudo" strażacy" działają wbrew zakazom a co za tym idzie wbrew zdrowemu rozsądkowi. To nie jest prywatna " ferma" obowiązują w niej przepisy i regulaminy. A tak na marginesie to uważam , że jest to typowa rozgrywka o "prezesurę" a młodzi ludzie to jedynie pionki wykorzystywane przez jedną ze stron w tej nieczystej grze.

obserwator 2014-05-10 22:41

Jak nie wiadomo o co chodzi to z pewnością chodzi o " pieniądze" bądź "władze"

pepe 2014-05-10 23:57

Pozbyć się prezesa, który zatruwa młodzież i tylko przeszkadza w jednostce!

senior 2014-05-11 07:06

Można dywagować na temat słuszności racji stron w sporze ale " wiedzy i profesjonalizmu" nikt nie jest w stanie zarzucić prezesowi Szwałkowi. Ze stoickim spokojem odpowiada na ataki.

ona 2014-05-11 12:21

Kiedys nasza OSP Gwda , lubiała tylko siedzieć i nic nie czynić. Młodzi chcą działać , skoro zapisali sie do OSP to sadze ze tu nie chodzi o glupie 20 zl tylko o sama pomoc ludzia. Kiedyś nic a teraz co chwile są różne artykuły na stronach jak nasza Straż działa. PS; dziwne ze wszystkie papiery zaczely ginąć

XYZ 2014-05-11 13:15

Prezes strazy we Gwdzie nie nadaje sie na ta posade !!! Mlodziez zawsze chciala dzialac !!! Zniszczyles klub pilkarski we Gwdzie , nie dajcie mu zniszczyc stazy !!! ;)

mała 2014-05-11 14:39

No cóż... Napewno wykształcony i doświadczony człowiek z prostakami się nie dogada. To po pierwsze. Po drugie, wszyscy mieszkańcy Gwdy wiedzą o co chodzi.

Obywatel 2014-05-11 17:59

Od 2-3 lat widać ,że coś się dzieje w remizie.Jednostka działa bardzo dobrze, widać młodą "Gwardię" ,która jeździ do pożarów. Jako mieszkaniec czuję się bezpieczny mając takich młodych chłopaków w Straży. Może widocznie czas "starych" minął.

Obywatel 2014-05-11 18:21

Prezez Szwałek zrobił sobie prywatne ranczo ze Straży. W końcu ktoś się za to wziął i stara się coś z tym zrobić. Nie od dziś wiadomo ,że ten człowiek nie ma szacunku do innych i uważa się za najmondżejszego na świecie. Gdyby miał za grosz honoru odszełby sam. Jeżeli naprawdę nic się nie zmieni a młodzi chłopacy przestaną jeździć do pożarów to przestanę się czuć bezpiecznie we Gwdzie.

mieszkaniec Gwdy W. 2014-05-11 19:15

o pieniądze raczej nie, bo to działalność społeczna, ale o władze na pewno i o głosy i poparcie w wyborach samorządowych. Szkoda tych młodych ludzi, którymi się manipuluje zamiast uczyć posłuszeństwa wobec przełożonych. A postawa ich rodziców też nie jest zrozumiała.

12333 2014-05-11 19:30

Młodzi strażacy są jak widać bardzo niecierpliwi, najlepiej starych pogrzebać żywcem żeby nie pouczali. nie tędy droga .Straż to jak wojsko-trzeba słuchać rozkazów albo odejść.Ciekawe czy w domu wystawiają taczki swoim ojcom, bo tak to się skończy .

Mieszkaniec z Gwdy 2014-05-12 00:34

Każdy z wioski zna Szwałka, jest to stary wyjadacz gdzie szuka tylko "koryta". Piłkarski klub już kiedyś zniszczył a teraz przez niego upadnie całe OSP. Chłopaki, którzy jeżdżą do pożarów mówią szczerze, że jeśli on zostanie dalej prezesem to przestają brać udział w akcjach i odchodzą z OSP. Prezes dla dobra OSP i całej wioski powinien ugiąć się honorem i odejść.Każdy czuje się bezpieczniej gdy wie, że w wiosce prężnie funkcjonuje straż, a gdy przestanie istnieć OSP każdy z nas straci poczucie bezpieczeństwa.

Rasputin 2014-05-12 07:35

Ostatnio po śmierci jednego ze starszych członków OSP jakoś wszyscy przyszli na stypę. Nie widziałem jakichś nie porozumień. Wstydem jest nie przyjść na mszę w jego intencji na 30 dni po jego śmierci.

1506 2014-05-12 16:20

Panie "obywatel" rzeczywiście trzeba mieć honor i wiedzę za nic by pisać takie dyrdymały. Jak by pan wiedział trochę o specyfice działalności tego stowarzyszenia jego umocowaniu w strukturach ochrony przeciwpożarowej naszego państwa oraz o tym ,że ich działalność jest oparta na pełnym podporządkowaniu władzom statutowym oraz nadzorowi państwowej straży pożarnej pod względem operacyjnotechnicznym, to zrozumiałby pan poczynania prezesa. Takimi "obywatelami" wysłany jest światek przestępczy, który za nic ma prawo. Dziwi fakt, że nie uaktywniał się "obywatel" jak trzeba było dać z siebie jakiś wysiłek by poprawić warunki lokalowe w OSP. Dziś odbudowana OSP ma wielu ojców i chętnych do "szpanowania". Szacunek, szacunek "obywatelu" dla ludzi czynu i pracy.

FIREMAN 2014-05-12 16:23

Z tego co mi wiadomo to najwierniejsi kompani Prezesa uciekają za burtę. Może w końcu przejrzeli na oczy, bo wydaje mi się ,że sami dobrze wiedzą kto ma rację a kto brnie w to bez powrotu. P.S Dawno nie widziałem tak szybkich wyjazdów do zdarzeń a i podczas akcji chłopacy też odwalają kawał dobrej roboty. Pytanie się nasuwa, gdzie wtedy jest Prezes i jego kompania?

abcd 2014-05-12 16:33

Wszyscy wiedzą ,że to Jasionas w tym wszystkim miesza. Podpuszcza młodych i nimi manipuluje. Jak mógł doświadczony urzędnik stracić sprawozdanie.Wstyd.Widział ze swoimi palantami ,że juz nie moga nic zrobić - to sie raptem sprawozdanie zgubiło. Śmiech na sali!!!. Prezes jest super!!! Jak młodzi i niedoświadczeni przejmą władzę , to strach się bać.. Swoją drogą , jakoś to podejrzane ,że tak często sie pali tu i tam . Może młodzi to podpalają ..... Prezes ma racje , nie może być samowolki.

były strażak 2014-05-12 19:00

abcd takie oskarżenia ; że młodzi podpalają ; mogą się zile dla ciebie skończyć. Wszyscy w GWDZIE wiedzą jaki jest prezes OSP napewno nie super

998 2014-05-12 20:23

Ze sprawozdaniem to namieszał Prezes. Zobaczył ,że młodzi mają siłę przebicia na zebraniu i by go odwołali. Trzeba było szybko reagować. Ale to i tak jest tylko gra na zwłokę. Ciekawe czy na kolejnym zebraniu uda się odwołać Prezesa. Jak to mówią do trzech razy sztuka. On sam już zagmatwał się i nie wie co robić. Przyczepił się do składek jednego druha ale zapomniał ,że tego samego dnia przyjął w taki sposób 5 innych wpłat. Widać ,że szuka sposobów na to aby "młodzi" mieli jak najmniej głosów. To świadczy jaki bałagan w OSP robi Prezes wraz ze swoimi kompanami. Szczyci się ,że ma najlepiej wszystko zorganizowane w powiecie a w KRS jako naczelnik OSP Gwda Wielka dalej jest druh Mirosław Kolanus ,który ustąpił ze stanowiska 2 lata temu. To ma być ten ład i porządek?

MIESZKANIEC 2014-05-12 21:18

do abcd - Od Pana Jasionasa to wara! dawno takich bredni nie czytałem, Ci młodzi ludzie podążają za pasją a nie bawią się w podpalaczy!!!!

azja 2014-05-12 21:19

jacy młodzi? a Zenek D. Krzysiek B. Robert S. to młodziki ? Jest im chyba bardzo miło, że zaliczają ich do młodych!!!! a ten abcd - brak komentaża

... 2014-05-13 15:34

Znam sprawę od środka i to Prezes OSP ma rację. Chłopaczki chcą sobie zarobić i kombinują akcje byleby wyjechać.

gość 2014-05-13 15:56

młodzi mają rację na taczkę Prezesa

mieszkaniec Gwdy W. 2014-05-13 16:29

Taczka z napisem "Tak , to dla Pana!" super pomysł. :) Narazie pusta ale następnym razem pełna...oby To dobrze że są młodzi działają,działają i jeszcze raz działają A starzy co, nic nie robią

strazak 2014-05-13 17:47

Do Rasputina - w chwili śmierci druha politykę odstawia się na bok. A co do stypy to raczej nikt z druhów nie był, bo to stypa dla najbliższych była ( przynajmniej ja nie byłem na stypie, pożegnałem druha w kościele i na cmentarzu ). Do abcd - to nie Pan Ryszard Jasionas buntuje tylko wszyscy druhowie, którzy "na prawdę" biorą udział w życiu jednostki, a nie tylko unoszą się tytułami, zasługami i odznaczeniami albo widnieją "na papierze" postanowili odsunąć obecnego prezesa, bo nie podoba im się podejście prezesa do wielu spraw. Kolejnym powodem jest to, że młodym strażakom nie podobały się ciągłe libacje w straży prezesa i jego kolegów. Do tego zabraniano młodzieży chociażby wstawienia stołu do tenisa stołowego w świetlicy straży żeby mogli przychodzić i sobie pograć. O ten stół także była długa walka, aż prezes ustąpił.

AntyPrezes 2014-05-13 17:49

gdzie sie pojawiasz czlowieku to wszystko niszczysz , byles soltysem nie jestes , byles prezesem i polaczyles straz z klubem pilkarskim , klub nie istnieje , a teraz straz . Mam nadzieje ze chlopaki obala tego czlowieka !!!

Gość 2014-05-13 17:53

Do Pana "..." Skoro uważa Pan, że "chłopaczki" wyjeżdżają tylko, aby zarobić, to gdzie podziewa się Pan Prezes kiedy we wsi grasuje podpalacz? Moim zdaniem straż opiera się na niesieniu pomocy dla drugiego człowieka, a z tego co się orientuję to OSP Gwda Wielka ma 2 druhów, którzy są w JRG, a 2 innych starało się do Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Więc skoro "zna" Pan sprawę widzianą tylko oczami Pana Prezesa to proszę komentarz zostawić dla siebie.

12345 2014-05-13 18:01

do 998 - jak pamiętam, to zebranie przerwał bezprawnie , bo bez przegłosowania, pan Wyszomirski Henryk. Mógł je doprowadzić do końca, zrobić przerwę w obradach i poczekać aż pan Jasionas znajdzie swoje sprawozdanie, do przedstawienia było jeszcze trzy inne sprawozdania.

mieszkanka 2014-05-13 18:35

pan Szwałek zawsze uważał się za nie wiadomo kogo ma przydomek wiejskiego likwidatora, mała miejscowość i pan prezes z kilkoma kompanami od stolika . Czas przekazać stery młodym ,którzy może lepiej wiedzą jakimi ideami kierują się strażacy.

NIETAKI MŁODY 2014-05-13 18:54

panu prezesowi byłoby pięknie na taczkach. Droga młodzieży trzymamy za was kciuki.

MIESZKANIEC 2014-05-13 19:02

Pan Szwalek - prezes. Kpina , prezes ale chyba tylko dla swoich kompanów od stolika . Zapomniał albo nigdy nie wiedział co to ochotnicza straż. Od kiedy w straży jest tak liczna grupa młodych i prężnych ludzi widzimy że straż wyjeżdża po każdym sygnale. Trzymamy kciuki.

XYZ 2014-05-13 19:49

ten czlowiek musi wejsc najpierw na wikipedia i sprawdzic co to znaczy prezes. On tylko sie okresla prezesem a nie spelnia zadnych funkcji zwiazanych z byciem Prezesa !!! mam nadzieje ze nie tylko gawex ale i inne organizacje zajma sie sprawa tego czlowieka i mlodzi strazacy bd mogli wreszcie dzialac . Do pewnego momentu bylo tak ze nie mial kto jezdzic na pozary , a teraz mozemy powiedziec ze straz we Gwdzie znow istnieje tylko ze staje na drodze ten czlowiek . Nie tylko mlodzi powinni walczyc ze tak powiem z rzadami tego czlowieka , ale i starsi mieszkancy powinni sie tym zajac , znacie historie strazy i wiecie jak bylo kiedys do poki pana Szwalka nie bylo . Czas na zmiany odsuncie od wlady Pana Szwalka Pana Kolanus i innych czlownkow ktorzy nie powinni tam byc , usuncie tych ludzi i sami wybierzcie osobe ktora bedzie was wspierala i bedzie liczyla sie z waszym slowem !!! Panie Szwalek straz to nie miejscie na ciasteczka , wodke ,piwko z starszymi kolegami , tylko placowka spoleczna !!!

aaa 2014-05-13 21:35

Ale o co chodzi?

gm 2014-05-14 08:13

Jakoś ostatnio wszystko Wieśkowi ginie. A to sprawozdanie, a to pieniądze , a to coś jeszcze. Wszyscy są winni tylko nie on. Bo przecież on jest super. Jeszcze tylko rok i załatwi ,że obie Gwdy uzyskają prawa miejskie oraz rozpocznie budowę portu lotniczego i metra.

abcd 2014-05-14 09:32

do Mieszkaniec- Jasionas jest super?.wypowiedz godna pożałowania. A od kiedy ukraińcy są super? Niech sobie jedzie na Majdan i tam uprawia swoją pierdologię.

abcd 2014-05-14 10:05

do "były strażak" A co to znaczy" moze się to dla ciebie żle skończyć" Ty mi grozisz?! Możesz mi naskoczyć " były strażaku" .Do prezesa to Wam wszystkim intelektualnie jeszcze wiele brakuje. Do końca swoich dni możecie nie osiągnąć takiego poziomu .

Mieszkanka 2014-05-14 14:45

Do abcd - Prezes i inteligencja ? To ja widzę , że Ty musisz mieć bardzo niski poziom inteligencji skoro dla Ciebie pan prezes jest wzorem do naśladowania i bożkiem , którego trzeba czcić . Nie oszukujmy się każdy dobrze wie, że pan prezes to boi się tylko o to, że młodzież zabierze mu miejsce do urządzania spotkań z kumplami. Ja osobiście popieram chłopaków, którzy w końcu wzięli się za prezesa i trzymam za nich kciuki . !

Mieszkanka 2014-05-14 15:13

Pan Szwałek nie powinien w ogóle nazywać się prezesem . Nie raz była sytuacja , że nie pozwolił wyjechać do pożaru . Jednego razu wykwalifikowany i z uprawnieniami mieszkaniec Gwdy chciał kierować wozem strażackim i pojechać do pożaru to wielce pan Szwałek oczywiście zabronił iż powiedział , że tylko on może kierować wozem . Żałosne czy gdzieś jest jakiś zapis , który mówi o tym , że wozem strażackim może kierować tylko jedna i ta sama osoba . Wręcz przeciwnie takiego zapisu nie ma jeżeli ktoś posiada odpowiednie uprawnienia to może kierować . Pan Szwałek uważa się za najmądrzejszego w całej wsi, lecz prawda jest inna. Prezesa trzeba usunąć z zajmowanego miejsca . !!!

abcd 2014-05-15 12:30

do Mieszkanka: Pan Szwałek jak by chciał pić , to sobie kompanów zaprosi do domu- tam ma o wiele więcej miejsca , niż w remizie.Także , o miejsce to bym sie nie martwił Mieszkanko o niskiej inteligencji. Pan Szwałek w ogółe nie powinien się "szargać" z wiejską ciemnotą - szkoda zdrowia. Niech sobie biorą ta remizę we władanie- wielcy młodzi....przez wielkie W ...jak wariaci. Jak się ich posłucha , to nawet poprawnie zdania nie potrafia powiedzieć od początku do końca. Śmiem podejrzewać ,że połowa to pewnie "nie pisata". Jak sie spojrzy na ich twarze , to emanuje sama głupota. Rodzicom powinno być wstyd ,że takie dzieci wychowali ... ale rodzice też pewnie tacy sami!!!! Szkoda słów , gdyby nie On , to g...o byście mieli na tej wiosce , a nie nową remizę. Pamięć też widać macie krótką.....no ale wy tacy "inteligętni" na te wsi jesteście przecież .

abcd 2014-05-15 12:34

do gm: Jak dobrze sobie przypominam , to sprawozdanie zaginęło Jasionasowi......to panie gm.....co pan p.....i za głupoty na forum?!

gm 2014-05-15 17:22

do abcd - najlepiej narobić w kącie i na kota zgonić.

1506 2014-05-15 18:05

Czytając przeciwników Pana Prezesa można odnieść wrażenia, że wszystko to co widać zrobiły mrówki albo Talibowie, które obecnie wylądowały w Gwdzie Małej i budują im remizę żeby ludziska mieli się, w warunkach godnych, gdzie wódeczki napić. Zmęczeni ciężką pracą chłopy muszą sobie chlapnąć w "kredowni" bo to jedyny ośrodek kultury w tym sołectwie jaki pozostał po panowaniu czerwonej zarazy. Wszystko przecież trzeba było wysprzedać, żeby biedni ludzie nie mogli się zebrać i mówić o dobroci jaką niosą im nowi włodarze "sekretarze". Ogromnie "zasłużeni" w służbie partii chcą uzdrowić OSP w Gwdzie Wielkiej i zrobić milowy krok do przodu bo to stoi nad przepaścią. Przecież nasi druhowie w przeszłości wnioskowali o przebudowę strażnicy by potrzeby nie załatwiać do wiadra i "peta" z wężem za ścianę. Ówczesny "Rajca gminny" kazał kamienie zbierać na jego polu. Do pracy panowie!. krzyczał. A obecni dziś uzdrawiacze, dla naszych dzieci,szkołę chcieli budował na Świątkach. Jak sen się nie zrealizował to swoje wilczęta wysłali, "na pobieranie nauk" do powiatu. Tak robią "fachowcy' od "stabilizacji" biorąc nauki ze wschodu.

12333 2014-05-15 18:33

do Mieszkańca; co to znaczy, że od pana Jasionasa wara, Jasionas to święta krowa na wsi czy co?. Od kiedy jest sołtysem wieś zamarła.Teraz chce być prezesem OSP, to i straż pozostanie w letargu. Młodzi strażacy już do niego mówią ,,prezesie" i jakoś nie słyszałem, żeby im zwrócił uwagę, że jeszcze nim nie jest. Panie Prezesie Szwałek, kogo Pan ma w Zarządzie? Z takimi ludżmi na pewno panu nie po drodze. Pan jest społecznikiem i człowiekiem czynu. W dzisiejszych czasach jak widać i słychać lojalność i mądrość nie są w cenie.

dt 2014-05-15 22:43

Wszyscy wiemy kto kryje się pod nickiem "abcd"! TAK TO "SZANOWNY" pAN pREZES.

Grzegorz Szwałek 2014-05-16 01:52

Witam wszystkich, czytając powyższe wpisy odnoszę wrażenie, że niestety większość z piszących nie wiele wie o historii straży w Gwdzie oraz klubu sportowego, w związku z tym, jako prowadzący przez pewien okres ten klub, pozwolę sobie przypomnieć niektóre fakty. Po pierwsze klub sportowy Strażak WGW powstał, ponieważ poprzedni klub, czyli Wielim stanął na skraju bankructwa(pozostały tylko długi). Po przejęciu przez Straż, która zapewniła częściowo finansowanie (składki i darowizny osób prywatnych) pierwszym kierownikiem klubu był Pan Krzysztof Kamiński i tylko dzięki jego determinacji oraz ogromowi pracy, przy udziale strażaków udało się uratować zespół przed rozwiązaniem. Przez następne kilka lat zespół zmagał się z brakiem chętnych do gry, bo przecież Panowie z Gwdy grali w innych "klasowych" zespołach, z młodzieżą było równie tragicznie. Wystarczy powiedzieć, że w pewnych okresach w zespole było tylko kilku chłopaków z Gwdy, sam pamiętam "poszukiwania" a raczej łapanki na chętnych do gry. Zawsze uważałem, że nie warto podtrzymywać na siłę klubu, ale stanowisko ówczesnych władz straży było inne i za wszelką cenę starali się utrzymać klub dla ...... młodzieży. Moje doświadczenia były zupełnie inne - wystarczy powiedzieć, że w pewnym okresie ówczesna młodzież, która dzisiaj chce ponoć grać w piłkę nie potrafiła się zabrać na mecz, wielokrotnie płaciliśmy kary za niestawienie się do gry zespołu - było to tańsze niż wynajęcie autobusu dla 3 osób (słownie Trzech ) - czasami tylu młodzików przychodziło na mecz. Później klubem zajmował się Pan Rafał Glanc oraz Pan Szlaz, sytuacja kadrowa niestety się nie poprawiła, wielokrotnie z nimi jeździliśmy w poszukiwaniu chłopaków do gry, ponieważ "nasi" grali w zespole z Marcelina. Po kilku latach takiej szamotaniny, doszło do sytuacji, że w zespole grał prawie sam Szczecinek i po pewnym udanym sezonie postanowili oni reaktywować Wilelim Szczecinek, co wiązało się z odejściem z klubu. W zespole pozostało tylko kilka osób, w tej sytuacji Straż postanowiła ZAWIESIĆ działalność klubu sportowego. Po tym przydługim, ale koniecznym dla uporządkowania dyskusji wstępie pozwolę sobie zauważyć, że skoro kilku komentujących tu mieszkańców chce grać w piłkę - jaki problem - wystarczy "odwiesić" i zarejestrować klub na nowy sezon w OZPN w Koszalinie. Niestety do tego oprócz "chęci" potrzeba elementarnej wiedzy oraz poświęcenia czasu, a nie tylko wylewanie swych niespełnionych żalów na forum. Podejrzewam, że w krótkim okresie znowu dopadłby klub ten sam problem, ponieważ uczestnictwo w rozgrywkach wymaga poświęcenia WSZYSTKICH Niedziel w sezonie, co dla naszych "gwiazd" jest nie do przyjęcia - oni jeżdżą na mecze kiedy chcą :).
Po drugie, nawet nie chce mi się pisać jak wyglądała straż przed "dekadą Szwałka" - zainteresowani wiedzą - jeden z wpisujących dobrze to skomentował pisząc o "wiaderku". Po trzecie piszącym, iż "Prezez" nie ma kwalifikacji - mogę powiedzieć - nie jest to przecież żadna tajemnica, że spośród wielu kursów i szkół, jako jedyny w tej wsi ma wykształcenie pożarnicze, poza tym mówiących o braku w wykształceniu mojego taty pragnę poinformować, że ukończył również Politechnikę Śląską nie mylić z Koszalińską bo różnica w poziomie tych szkół jest taka jak pomiędzy ligą A klasową a Ekstraklasą - jeśli nie wierzysz rzuć okiem na ranking uczelni http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=722:uczelnie-techniczne&catid=92&Itemid=230 . Przepraszam wszystkich absolwentów PK, ale sam spotkałem mgr.inż. elektronika po tej fantastycznej szkole i nie wiedział, co to jest Transformata Fouriera (niewiarygodne!!!), dobrze, że wiedział co to jest transformator:) Wspomnę o szkoleniach i egzaminach w Centralnej Stacji Ratownictwa, bo sam go woziłem na egzaminy.
Po czwarte, widać wzrost aktywności niektórych osób wraz ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Młodzież z horyzontami nieprzekraczającymi długości strażackiego węża jest idealnym narzędziem do robienia zadymy, szkoda, że niewiele więcej potrafi. Z pozycji "operatora sikawki" świat jest taki prosty! Nie będę rozwijał tu wątku osób w zarządzie, które są z definicji teorii gier "członkami obrotowymi" (pivot member), obracają się zawsze tam skąd można coś czerpać, w tym wypadku głosy w nadchodzących wyborach. Pragnę Was chłopcy poinformować, że co by wam nie obiecano (do wyborów) i tak nic z tego nie będzie (po wyborach). Pełnicie funkcję, jak mawiał towarzysz Lenin "pożytecznych idiotów", zresztą wystarczy spojrzeć na dotychczasowe życiorysy pewnych osób by wiedzieć, że od PZPR aż po Samoobronę - takie szerokie spektrum (patrz TF - dla oświeconych) partii gwarantuje całkowity brak "kręgosłupa moralnego" (za Piłsudskim) a co za tym idzie .... cytując klasyka „ … z glistą żaden się inny typ krytyka nie równa, nie nosi kręgosłupa jest giętka jak sznur gówna, i wydziela śluz biały, który nie bez przyczyny, działa w sposób magiczny tak jak krem z wazeliny…”
A o naszej kochanej młodzieży dobrze śpiewał zespół Dezerter

Łatwa muzyka i debilne słowa
Oto polska młodzież - zwarta i gotowa
Listy przebojów, fascynacja kiczem
Oto polska młodzież, która jest niczym

Polska złota młodzież - kłótliwa i słaba
Polska złota młodzież - krzykliwa i głupawa

Bez sensu i celu, podziały i nienawiść
Komercja, moda, pieniądze i zawiść
Wódka, kurewki, dyskoteka, szkoła
Oto polska młodzież - spokojna i wesoła
Brudna i śmierdząca albo czysta i schludna
Wielka żywa masa, tępa i obłudna
Myśląca bezpiecznie, bo tak wytresowana
Złota polska młodzież, wykończy się sama

Po piąte piszącym na nowo życiorys mojego ojca pragnę przytoczyć fragment z A. Osieckiej "Historio, historio, tyle w tobie marzeń, szkoda, że cię piszą, kłamcy i gówniarze"
Kończąc pragnę powiedzieć, że wśród wielu wad mojego taty największą – i to absolutnie grzech główny - jest mówienie prawdy, nawet bolesnej, oraz nazywanie głupoty po imieniu i to raczej dosadnie, jak widać nie ma człowiek szans, jako polityk, ponieważ ludzie chcą obiecanek, roztaczania miraży i fikcji - a prawdę i ciężką pracę omijają szerokim łukiem. Ja miałem odwagę się podpisać i życzę tego wszystkim innym czynnym uczestnikom dyskusji, ponieważ zawsze warto wiedzieć, z kim się rozmawia a ponadto, jako "old fashion man" nie rozmawiam z nie znajomymi, stąd prośba, podpisujcie się Państwo pod swoimi opiniami, chociaż z imienia - przecież nie wstydzicie się chyba swoich opinii. Na końcu z żalem powiem, iż miałem rację, wiele razy mówiłem mojemu ojcu „ szkoda czasu dla tej straży i tak tego nie docenią” najwięcej do powiedzenia mają osoby, które najmniej robią, ale usta pełne frazesów i dyrdymałów, których łaknie tłum. Specjalnie dla Ciebie tato mam fragment z Hemara – po prostu pewne osoby, odnajdują się instynktownie

„…Samym instynktem głupoty
odnajdują się wzajem.
Rozumieją się wspólnym
językiem i obyczajem.

I hasłem, które woła
z ochota raźna i rącza:
kretyni wszystkich krajów
łączcie się! więc się łączą.

Przeciw wszelkim ambicjom,
przeciw wszystkim talentom,
przeciwko swoim wrogom,
przeciw nam - inteligentom.

My skłóceni, wiec słabi.
durnie zgodni, wiec silni.
my się często mylimy.
durnie są nieomylni.

My sceptycy, zbłąkani
na ziemi i na niebie -
a ONI tak aroganccy
i tacy pewni siebie

i tacy energiczni
ze serce z trwogi mdleje.
Ach, nie znam żadnej rady.
Mam tylko jedna nadzieje.

Żyje tylko ta drobna
otucha i nadzieja
ze my umiemy śmiać się.
A durnie nie umieją.

Kto wie... może po wiekach,
kto wie... może w oddali,
to jedno przed durniami
obroni nas i ocali.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Gwdy, Grzegorz

abcd 2014-05-16 09:15

do dt: A nie zgadłeś ......ja nie Prezes....tylko wielki sympatyk Prezesa!!!!! Główkuj dalej , kto ja jestem.....w życiu nie zgadniesz......a jak się kiedyś , przypadkiem dowiesz, to Ci szczęka opadnie, na 100%. pozdrawiam wszystkich sympatyków i przeciwników Prezesa.

abcd 2014-05-16 09:21

do gm: kot sam narobił w kącie- teraz trzeba tylko go kopnąć w d... !!! I bedzie OK. A od obecnego Prezesa to sie odstosunkujcie.

abcd 2014-05-16 09:39

do 1506: Święta prawda !!!! Tylko ciemna masa nigdy tego nie zrozumie, szkoda :(

były mieszkaniec Gdwy 2014-05-16 15:01

Panie prezesie dla dobra straży mógłby pan sie poddać do dymisji i dać szanse wykazać sie młodym bo pan już nic nie zwojuje i nic nie zwojował.Trzeba stawiać na młodych chłopaków bo oni sa przyszłoscia .A pan Grzegorz niech sie nie wypowiada o drużynie piłkarskiej bo nie ma zielonego pojecia.

510 2014-05-16 15:50

Dla dobra straży we Gwdzie to pan prezes niech sie podda do dymisja i da szanse wykazać sie młodym strażakom.

lk 2014-05-16 16:01

Panie Grzegorzu Pan to się chyba miną z powołaniem - powinien Pan zostać bajkopisarzem.

qwerty 2014-05-16 19:42

Komercja, moda, pieniądze i zawiść, zazdrość Wódka, Różaniec , ----------- > PREZes

aaaaa 2014-05-16 19:46

dlaczego wszyscy piszą starzy młodzi, przecież tych starych jest tylko 3 lub 4 , kilka młodych dziewczyn i 2 czterdziestolatków , po drugiej stronie to samo. Raczej chodzi tu o sposób postrzegania świata. Prezes i klika uważają, że maja monopol na całe OSP, żądzą się swoimi prawami. Za nic mają innych. Niewygodnych usuwają . Nie wiem jak można było jednym pociągnięciem długopisu wywalić wszystkich naprawdę starych strażaków nie proponując im choćby honorowego członkostwa . Już za samo to biorący udział w tym haniebnym posiedzeniu powinni wylecieć na zbity pysk. I dziwią się innym, że chcą zrobić to samo z nimi.

treewwq 2014-05-16 19:46

Tylko winny może sie tłumaczyć Panie Grzegorzu wszyscy wiedzą jak było dokładnie !!!!!!!!!!!

Alicja 2014-05-16 21:22

do 1506 - to Ty prezesie urodziłeś się 15.06 - nie możesz się podpisać jak radzi twój syn?

kot 2014-05-16 21:49

A pić w remizie można? To przystoi prezesowi? Koło gospodyń wywalilo prezesa i kolegów z sali to poszedł do straży.

ccc 2014-05-17 11:32

do kot- a o tym nie słyszałem - jak możesz to rozwiń temat

dt 2014-05-17 20:19

Dlaczego media mówią, że to młodzi chcą wywalić starych. Tu chodzi tylko o Szwałka. Nam starszym tez nie podobają się rządy prezesa Szwałka. Na ostatnim zebraniu wyrzucił z OSP Krzyśka B., który działał w OSP od zawsze. To może i ja też od jutra zostanę wyrzucony po chamsku z jednostki jak Krzysiek! A Pana Ryszarda nie chcemy zrobić prezesem, jak ktoś na forum zarzucił młodym. Mamy innego kandydata.

piłkarz 2014-05-17 20:21

Pan panie Grzegorzu niech się pan nie wypowiada na temat klubu. Pan żeś gówn* zrobił. pan nie masz pojęcia o piłce. te pana treningi z pieskiem. wszyscy mieliśmy dosyć biegania za panem i pana psem.

AntyPrezes 2014-05-18 00:46

Panie Grzegorzu jakie mial pan papiery na trenera ?? jaka mial pan wiedze na temat trenowania ?? mlodziez to nie pana pies , mlodziezy sie nie da tresowac i znimi biegac caly dzien wkolo boiscka , ale jak sie nie ma pojecia o pilce to trzeba pisac bzdury ze mlodziez nie chciala . Zapytaj sie ludzi i mlodych chlopakow jak twoj tata ich traktuje i napisz wlasna historie Ojca bohatera wedlug cb ;) a po dziewiate i dziesiate musisz bronic ojca ;) bo taka jest rola syna , ale sam wiesz jaka jest prawda ;)

AntyPrezes 2014-05-18 00:58

najpierw Rafal B. , teraz Pan Jasionas , kto bedzie jeszcze winny moze ,,abcd zaden z tych ludzi nie namieszal tyle co Pan Prezes ;) Pan Grzegorz przetacza tu jakies historie i wiersze przeciez to jest smieszne co on tu pisze , nie wychowales sie we Gwdzie to nie gadaj o historii ;) Historia to bedzie dzien w ktorym bohater prezes odejdzie , syn na koniec podkresli to jakims slicznym listem pozegnalnym , a osoba ABCD zaleje sie zlami i sciagnie obrazek prezesa ze sciany i bedzie musiala znalesc sobie nowego Boga ;) raz dwa trzy A B C i D prezesowi mowimy nie ;)

PREZeS Zniszczacz 2014-05-18 01:13

duzy nie zawsze moze wiecej - powiesci Guliwera ;) zapraszam do lektury. Pozdrawiam moich kolegow z Strazy we gwdzie . Trzymam za was kciuki . Krzysiek jako strazak osiagnal wiecej niz nie jeden stary wyjadacz , najlepiej jest przyczepic oznaki na munrdur i paradowac po gwdzie , sam sobie chyba te oznaki po przyczepial :D Panie Grzegorzu kto jak nie mlodzi twoj tata pojedzie na pozar Pan kolanus twoj wujek jeden z drugim ?? pomysl ? i przetocz jakis swoj cytat a lenina zostaw w spokoju niech chlopina lezy w muzeum spokojnie ;) Pozdrawiam Trenera Grzegorza (trenera?haha) i Prezesa Szwalka (prezesa?haha) . Namow tata i powiedz ze to nie ma sensu ze niestety ale to juz jest koniec ;)

Pilkarz2 2014-05-18 01:17

trening: Panie Grzegorzu co dzisiaj robimy ? biegamy a potem biegam a potem biegamy ;) a kontakt z pilka najpierw pobiegamy a potem pobiegamy ?

XYZ 2014-05-18 01:23

abcd to najwiekszy przyklad idiotyzmu i kretynstwa ;) gratuluje ci twoich pogladow :) abcd ma chyba tak samo na nazwisko jak prezes bo nikt inny go nie popiera ;)

Pilkarz2 2014-05-18 01:26

prosze was nie okreslajcie tego czlowieka prezesem ;)

Młody 2014-05-18 06:26

To My młodzi jako pierwsi powiedzieliśmy "koniec rządów Szwałka", długo szukaliśmy wsparcia w starszych druhach. Wiedzieliśmy, że bez ich wsparcia nie "przebijemy się". Postawiliśmy wszystko na jedna kartę. Nie mieliśmy jeszcze konkretnej osoby na stanowisko prezesa, ale nie chcieliśmy obecnego. Na głosowaniu nie udzieliliśmy absolutorium dla obecnego zarządu (oczywiście prezes Szwałek podważył głosowanie). Starsi druhowie nie dowierzali, że to zrobiliśmy. Dużo z nimi na ten temat dyskutowaliśmy, aż w końcu niektórzy z nich przejrzeli na oczy i postanowili także powiedzieć NIE dla prezesa Szwałka. Nie chcę mi się już czytać komentarzy sugerujących, że ktoś wykorzystuje nas młodych, albo że to jest walka przed zbliżającymi się wyborami. Chciałbym aby wszyscy zrozumieli, że nie chodzi tu także o spór młodzi vs. starzy. Niestety statut mówi, że nie można odwołać tylko prezesa z funkcji, trzeba cały zarząd. Ludzie zrozumcie, mamy dosyć prezesa Szwałka.

mieszkaniec powiatu 2014-05-18 06:33

Dziwie się, że Wiesław Szwałek ma jeszcze jakiś zwolenników. Przecież ten człowiek jest aspołeczny. Wszystkich ma za gorszych od siebie, wszystkim ubliża. Myśli, że jest alfą i omegą, a tak naprawdę to cham, prostak i gbur! Ludzie odpowiedzcie sobie na pytanie : dlaczego Szwałek został zwolniony z funkcji przewodniczącego NSZZ Solidarność, dlaczego usunięto go z zarządu powiatowego OSP? ...

zniesmaczony 2014-05-18 11:18

Czytając te wszystkie anonimowe komentarze aż mnie zemdliło. Skąd w ludziach tyle głupoty, zawiści i obłudy. Ludzie spójrzcie na siebie i na to co robicie..........Każdy z Was nie wypisze na kartce papieru choć jedna rzecz , którą uczynił dla swojej wsi- GWDY. Znam wielu słynnych krzykaczy Gwdy, szkoda tylko że na tym się kończy..............

12333 2014-05-18 15:45

do zniesmaczony.Masz rację, najwięcej do powiedzenia mają ci, co nic nie robią.Najbardziej boli ich to, że ktoś robi coś dla społeczności i mu to wychodzi, bo sami nic nie potrafią. Tylko zazdrość, zawiść, pomówienia, oszczerstwa.Typowe polskie piekiełko. Skutki takich nagonek już znamy z historii. A najdziwniejsze jest to że ci sami ludzie co chodzą co niedzielę do kościoła i niby są tacy cacy ,są na co dzień bez żadnego kręgosłupa moralnego.

Grzegorz Szwałek 2014-05-18 18:00

Witam wszystkich ponownie, Drodzy piłkarze z Gwdy, po co wymyślać historię od nowa jak można sobie odświeżyć pamięć poszukując informacji w Internecie. Otóż, zespołem zajmowałem się od roku 2002, gdy był to sezon spadkowy z ligi okręgowej, w tymże roku zespół zyskał nazwę Strażak. W sezonie 2002/2003 dzięki przejęciu przez „pijanych i starych zramolałych strażaków” udało się ustabilizować jego krytyczną sytuację – wystarczy rzucić okiem na Raporty kasowe z tamtego okresu, aby wiedzieć kto ile wpłacał na zespół. Pan Krzysztof Kamiński zostawił naprawdę wiele zdrowia i własnych pieniędzy, aby ratować zespół. Poszukiwania chętnych do gry zatoczyły tak szerokie kręgi, że mieliśmy graczy z woj. Wielkopolskiego z Brokęcina i Glinek (jeden z nich do niedawna był trenerem w Wielimiu Szczecinek). Później sytuacja rodzinna nie pozwoliła panu Krzyśkowi zajmować się zespołem i wszystkie dokumenty prowadziłem osobiście ja i Rafał Glanc. Sezon 2003/2004 udało się uratować zespół przed spadkiem do B klasy jednym punktem – i to był sezon, który wspominam najmilej, ponieważ tak wiele osób z Gwdy życzyło nam spadku (Panowie grający dla Marcelina i ich sympatycy z rodzinami) a tu niestety ……zostaliśmy. A jak było ciężko niech świadczy fakt, iż po pierwszej rundzie mieliśmy tylko 3 pkty i oczywiście ostatnią pozycję. Później juz było znacznie lepiej, po utrzymaniu A klasy i wzmocnieniu zespołu graczami ze Szczecinka sezon 2004/2005 zakończyliśmy na pozycji II z bilansem 17-4-5 i niestety była taka presja ze strony zawodników aby wejść do ligi okręgowej, że zarząd wyraził zgodę choć wiązało się to z olbrzymimi kosztami nie mówiąc już o tym , iż zgodnie z Regulaminem rozgrywek zespół w okręgówce musiał mieć 3 drużyny ( skąd ich tylu wziąć- chłopcy już nie wiedzieli a my z Rafałem Glancem jeździliśmy jak wariaci poszukując chętnych). Osobiście się sprzeciwiałem temu wiedząc, że aby mieć jakiekolwiek szanse w okręgówce należy mieć przynajmniej jeszcze kilku graczy, którzy potrafią zorganizować grę w środku pola, poza wybijaniem piłki na aut. Już pierwsze spotkanie z Hubertusem w Białym Borze 1-4 nie napawało optymizmem, potem było różnie i do Hubertusa zabrakło na 4 pktów aby zostać w lidze. Reasumując tu moje drogi z zespołem się rozeszły i sezon 2006/2007 zespół prowadził już tylko Rafał Glanc, i sezon ten mimo odejścia wszystkich chłopaków ze Szczecinka zakończyli na miejscu 7 (jak pisałem poprzednio- reaktywowany Wielim Szczecinek wygrał w tamtym sezonie ligę). W następnym roku czyli 2007/2008 Rafał prowadził zespół z Łubowa, a funkcję kierownika zespołu przejął Pan Jarosław Czarnecki – i był to ostatni sezon gry Strażaka, który zakończył się bilansem 4 zwycięstw i 20 porażek. W zespole pozostali w większości mieszkańcy Gwdy, którzy nawet na mecze na własnym boisku nie potrafili się zebrać – walkower z Bytyniem Nakielno – wystarczy poczytać statystyki na http://www.90minut.pl/liga/0/liga3654.html. więc jakiekolwiek oskarżenia, że położyłem zespół w świetle faktów wyglądają g……o. Można by wiele pisać o zajmowaniu się boiskiem, papierami etc., ale szkoda mojego czasu – najlepiej zapytajcie Panowie encyklopedię piłki nożnej we Gwdzie czyli Rafała Glanca – on ma nawet kroniki z wynikami młodzieżówek, a to dopiero były „fantastyczne rezultaty”. Jeśli miarą jest tylko wkład finansowy- to proszę powiedzieć z zestawień rocznych ile pieniędzy w latach 2002-2006 wpłaciła „gó….o robiąca” rodzina Szwałków, o poświęconym czasie nie wspominam. Po drugie czytając wpisy Panów piłkarzy 1, 2 i innych, odnoszę wrażenie, że to ja byłem trenerem – otóż nie – zespół prowadził Pan Rafał. Co do biegania. Jak wszyscy we wsi wiedzą, rzeczywiście biegałem z pieskiem – tylko, że nad jezioro Dołgie (niecałe 4 km w jedną stronę) jakoś nie przypominam sobie, aby poza Marcinem Kamińskim, ktoś ze mną biegał. „Wszak piłka jak wiadomo jest grą statyczną” biegać nie potrzeba. Gdy w drużynie dominował skład ze Szczecinka i okolic – pragnę poinformować niezorientowanych – treningi biegowe odbywały się w Szczecinku (nas z Gwdy było tylko kilku) od stadionu Darzboru do bunkra na końcu Szczecinka – i raz tylko Kazik Ponikwicki urządził sobie ze mną wyścigi – innych odważnych nie było. Jak widać chłopcy ze Szczecinka wiedzieli, że aby grać 90 minut, trzeba czasami pobiegać. dla nich to nie był problem – może dlatego, że grali wcześniej w lepszych zespołach. Ponadto przychodziłem czasami na treningi naszej drużyny i biegałem dookoła boiska, tylko trochę szybciej ( 3 razy ich mijałem) więc po jakimś czasie stwierdziłem, że biegają zdecydowanie za wolno i szkoda czasu na taki trucht. Tylko jeden człowiek ze wsi miał naprawdę talent do biegów i był to Pan Paweł Kozikowski – nawet go kiedyś przemierzyłem, pokazałem trening interwałowy (5x800m, 5x400m, 5x200m), taśmą razem mierzyliśmy odległość w drodze nad jez. Dołgie – niestety wybrał inaczej – ale NAPRAWDĘ MIAŁ TALENT. Szkoda. Reasumując, Szanowni Panowie jeśli chcecie powiedzieć, że położyłem klub – zły adres. Zapytajcie może Pana Jarka, dlaczego już nie grają???? Jako ostatni włodarz klubu powinien Wam wyjaśnić, jeśli nie pamiętacie, albo nie chcecie znać prawdy. I na końcu taki mały paradoks. Wszyscy tu piszą, że starzy strażacy to tylko pić potrafią i nic więcej, otóż za tych „pijaków i nierobów” klub funkcjonował – tylko teraz jakoś tak dziwnie się składa, że młodzi, trzeźwi, chętni do pracy – a klubu nie ma i nie będzie, do czasu, aż weźmie się za to ktoś co potrafi więcej niż wyzywanie na Internecie i pisanie „półprawd”. Może napijcie się tak jak oni, i dostaniecie słynnego polskiego hurra optymizmu i coś drgnie w tej sprawie – na trzeźwo jak widać, niekoniecznie. Propozycję już dostał Rafał, ale powiedział swoją cenę i ……. Nic. Popieram go, wszak idea czynów społecznych odeszła w słuszne zapomnienie, skoro radni za jedno posiedzenie w miesiącu dostają wypłatę, to dlaczego trener na wsi z większą ilością przepracowanych godzin ma być za darmo. Rafał – tak trzymaj.!!!!! Co do zarzutu bajkopisarstwa – może Pan powie gdzie??? Ponadto wszyscy w rodzinie mają same ścisłe wykształcenie i może przez to nie lubią takich ……. Pozdrawiam wszystkich, Grzegorz

Antyprezes 2014-05-18 19:21

Panie G. dlaczego lekarz nie zajal sie pana sprawa, jest to ciezki przypadek g... ;) Wyksztalcenie to moze i masz ale nic po za ;)

PILKARZ2 2014-05-18 20:05

ok po co twoj ojciem jeszcze walczy o pozostanie skoro nikt go nie chce , przeciez to nie ma sensu , ok moze sie zawali rozwali , ale jesli ludzie go nie chca to niech zrezygnuje .

abcd 2014-05-18 22:38

do AntyPrezes: Proszę się nie bać o moje łzy.Nad Wami trzeba płakać i nad waszą głupotą i prostactwem. Pan Wiesław da sobie rade w życiu.

pańcia 2014-05-18 22:41

biedna Gwda gdyby nie rodzina Szwałków pewnie byśmy jeszcze z drzew nie zeszli. Przypominam że jest nas parę setek mieszkańców potrafimy czytać, pisać i nie pozwolimy się obrażać.

abcd 2014-05-18 22:43

do XYZ. Znowu "Zonk" .... dla twojej informacji ...nie mam na nazwisko Szwałek. I jesteś pewien ,że nikt nie popiera we wsi Szwałka?. Jak sie Was słucha , jak się nakręcacie na wzajem na Szwałka i co knujecie....to aż mnie mdli w nocy.

mieszkaniec 2014-05-19 00:00

Grzegorzu a jak wobec Cb twoj tata traktuje ludzi ?vchyba wlasnie tak jak studnet politechniki na slosku a inni to ludzie prosci glubsi od niego co ??

wwww 2014-05-19 09:16

Zastanawiam się kiedy Mirek się opamięta. Może już dość się wstydu najadł. Jeszcze trochę i nikomu we wsi w oczy nie będzie mógł spojrzeć . Już słyszałem, że nikt z nim gadać nie chce.

Antyprezes 2014-05-19 16:44

jednyny z tej smiesznej bandy prezesow i starszych strazakow to byl sw.pm. Pan Buka , reszta to chamy , a ty abcd wytrzyj usta z boku bo cos ci zostawil prezes po sobie !!! :D

zniesmaczony 2014-05-19 18:29

Odnoszę wrażenie, że ten antyprezes mieszka na Polnej w Gwdzie. Nie martw się g......... Twój syn na pewno nie będzie prezesem. A Szwałek bez prezesury da sobie radę lepiej niż wy wszyscy razem wzięci.

Antyprezes 2014-05-20 00:43

:D dobrze dobrze ;) strzelaj dalej . Ucaluj prezesa ode mnie ;)

Kacper 2014-05-20 02:04

Powiedz jak ty sie nazywasz zniesmaczony bo ja nazywalem sie XYZ . Pamietaj uczyc bd syna zeby szczerosci i szacunku do ludzi mimo tego ze ja nie mam szacunku do wielu ludzi , wiadomo nie popelniaj synu bledow ojca a wiec moj syn nie moze byc takim prezesem ;) nie mozesz juz teraz zakladac kim on bedzie . Ale nie chcialbym zeby byl plotkara na bezrobociu utrzymujaca sie z dadkow od panstwa , jezdzaca rowerem od mostu do mostu , albo alkoholikiem zataczajacym sie na czworaka , napewno tez ani ja ani moj syn nie bedziemy niszczyc w nocy grobow ;) powiedz teraz jak ty sie nazywasz ;) nie bd tu sie bawil w jakies straszenia to bez sensu jak gowniarz , jesli chcesz powiedziec cos jeszcze na temat mojej rodziny zastanow sie dwa razy ;) szkoda ze nie mieszkam w polsce bo cchcialbym pomoc chlopaka , jesli sie jakos da to napewno pomoge . Trzymam za was kciuki i mam nadzieje ze im sie uda . Nie bylem nigdy strazakiem bo widzialem co tam sie dzieje pijanstwa i brak organizacji teraz jestem dumny ze mam kolegow ktorzy realizuja swoje cele bez wzgledu na przeszkode.

Mieszkanka 2014-05-20 08:20

abcd skoro nie jesteś panem Szwałkiem . To masz na nazwisko Kolanus albo Kurek wątpię by ktoś inny tak walczył o ,,prezesa" .

mmm 2014-05-21 12:47

widać prezes wystraszył się taczki skoro zebranie osp robi w domu. Ciekawe ile policzy za wynajęcie sali konferencyjnej.

mmm 2014-05-21 13:05

do mieszkanki Gwdy - jej pierwszego komentarza - chyba chodzi Pani o samowolkę prezesa. Jeszcze nikt w historii OSP nie słyszał by prezes odwoływał alarmowy wyjazd. Dlaczego ? Jakim Prawem? Olej z maszyny płynął rzeką a on tam nie będąc twierdził, że to olej "bio degradalny" . A pracownicy z tej koparki gdzie w tym czasie byli? Tylko przypadkiem w jego agroturystyce. W takim szale prezesa strach było oglądać.

12333 2014-05-21 13:27

do ''mieszkanka'' W twoim mniemaniu na wsi brakuje rozsądnych ludzi.Myślisz, że ujadające psy ciągle na tą samą nutę zagłuszą wszystko.A ty to pewnie jesteś Bagiński ,Tkaczuk, Dobrowolski albo inny ujadający wścieklizną ''młody wilk'' panów Wyszomirskich.Szwałek powinien was wyp....... na tej samej taczce, którą podstawiliście.

Haha 2014-05-21 16:45

Do "12333" Powinien wywieźć? To kto wtedy będzie działał w OSP? Wiadomo kto kryje się za tymi komentarzami. Wydaje mi się ,że nawet "wierni" prezesa mają już dosyć tej całej sytuacji i nie bawią się w komentarze więc wynika z tego ,że wychodzą one tylko i wyłącznie z trzeciego domu po prawej stronie od wjazdu do Gwdy.

Kacper 2014-05-21 23:38

Jestescie wszyscy tacy cwani za jakimis nazwami podajcie swoje prawdziwe imie a nie jakies bzdurne ;) komentowac to kazdy potrafi ale odwagi to nie ma nikt ;)

Zaniepokojona mieszkanka Gwdy 2014-05-22 15:14

Mieszkam niedaleko remizy i zawsze widzę biegnących do pożary " młodych" A gdzie Prezes? A gdzie jego świta? Kto będzie dalej gasił pożary? To kpina że piszecie,że młodzi jeżdżą gasić dla pieniędzy wszyscy ci chłopcy mają pracę i dochody!

998 2014-05-22 16:13

Odwaga to jest wtedy gdy wyje syrena a Ty biegniesz do remizy nie wiedząc czy wrócisz jeszcze do domu....

Obywatel 2014-05-22 17:47

Nie będzie Szwałek pluł nam w twarz, ni młodzieży nam obrażał. Polski My naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas zgnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg!

Dystans 2014-05-24 23:50

Do "przemiłych ludzi",którzy wychowani w duchu poszanowania drugiego człowieka i ogromnej pokory ... itd. potrafią s... we własne gniazdo. Coś ,czy ktoś jednak Wam w tych łbach poprzewracał!. Już otrzymaliście kubeł zimnej wody na te rozpalone pustaki. Jakim trzeba być baranem by swą trzodę wyprowadzić s... w pole i napisać przepraszam wszystkich druhów w OSP Gwda Wielka,MW-przywódca super pustak. Przyszedłem z Wami ujadać pod bramę P.Prezesa ostatni raz!

abcd 2014-05-26 13:08

do Obywatel: Ty chory pacjent jesteś."Nie będzie Szwałek pluł nam w twarz, ni młodzieży nam obrażał. Polski My naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas zgnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg!" Dawno się tak nie ubawiłem:) A młodzież może Szwałkowi pluć , obrażać , ....nawet wozić na taczce...to ciekawostka. Tylko w waszych głupotach , nawet Bóg nie chce Wam pomóc. Pewnie jako wszechwiedzący , widzi w Waszych działaniach " szczere intencje , samo dobro itp. " A w niedzielę w kościele widziałem wszystkie " łajzy " , które się dały nabrac na piękne słowa, pana wiadomo którego. I nie przeszkadzały Wam , klęczącym " w duchowych przeżyciach , Wasze spiski,intencje i całe płynące z Was dobro......jaki to wiejski katolicyzm , który jest podszyty hipokryzją.

abcd 2014-05-26 13:12

do Mieszkanka: Ani mi na nazwisko Szwałek , Kolanusi i Kurek. Taka jesteś pewna " mieszkanko" ,że nikt inny by tak nie walczył o Prezesa? Trochę więcej wiary w dobrych i rozsądnych ludzi :)

abcd 2014-05-26 13:22

do Alicja. A ty "Alicjo", to niby ta córka Prezesa? Oj, nie ładnie Alicjo!! , tak pisać pisać do '' tatusia ", takim tonem ...... " ujawnij sie !!!" ...może jeszce podaj swój pesel .... i nr pin do karty bankomatowej. Alicjo - córko Prezesa- odezwijsię na forum ..... to porozmawiamy o " tatusiu " .

nowy 2014-05-28 15:49

młode wilki, jak się czujecie, wyprowadzone w pole przez waszych przywódców Marcina i Henryka Wyszomirskich. Może dla własnych korzyści już was sprzedali, albo zrobią to póżniej. Chcą rządzic w straży a który ma kurs strażacki , a może choć raz był przy pożarze, za to udawać strażaków potrafią.A pan szanowny sołtys Jasionas Ryszard, następny kandydat na prezesa ma kurs strażacki czy nie.

abcd 2014-05-29 10:13

do "nowy"- święta prawda !!!! Młode wilki , stadko wyprowadzone w pole,zaczynają zjadać własne ogony. Jeszcze trochę a zaczną zjadać to , co narobili pod siebie :). A gdzie jest Wasz przewodnik stada ? Podkulił marny ogonek , bo coś żle zrozumiał czytając? A podobno taki wykształcony? Jak widać wtórny analfabetyzm dotyka nawet sołtysa.

mmm 2014-05-30 10:18

do nowego - a prezes to jaki kurs posiada? Może jakąś szkołę ma ale wtedy do pożaru to jeździły wozy konne. W ogóle to jest wesoły strażak - gdzie się nie pojawił tam go wyśmiano a ostatnio nawet wyganiano . Potrafi tylko obrażać innych. Szczególnie małolatów. Ale i oni przestali na to pozwalać.

abcd 2014-06-02 09:51

do mmm- a skąd wygoniono? i gdzie wyśmiano? Napisz przykład. Tylko wiarygodny...:)

mmm 2014-06-03 12:28

wyśmiano - ostatnie zawody w Gwdzie Małej - ile osób zostało na "poczęstunku" ? dwie Gwdy się mocno prezesa kosztem ubawiły a pożar traf stacji to kogo i za co wygoniono ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: