Wernisaż i happening już w piątek na Zamku

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-14 14:29:21
Wernisaż i happening już w piątek na Zamku
  • Foto: SAPiK

Kolejna atrakcja plastyczna przygotowana przez Galerię Sztuki „ZAMEK”. Tym razem gościem szczecineckiej galerii będzie Joanna Mieszko-Nita i jej wystawa „Akt Tworzenia III”. Autorka urodziła się 30 marca 1969 roku w Trzcinsku Zdroju. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

W 1996 roku obroniła pracę dyplomową w pracowni rzeźbiarskiej Prof. Józefa Petruka. Organizowała wiele plenerów, wystaw i akcji plastycznych. Pracuje w metalu, drewnie i kamieniu.

W Szczecinku artystka zaprezentuje przede wszystkim  rysunki wielkoformatowe oraz happening, podczas którego  zobaczymy symultaniczny pokaz tworzenia  kilku  prac wspomaganych narracją muzyczną.

Wernisaż odbędzie  się 16 maja 2014r. o godz. 18:00 w Galerii Sztuki „Zamek”.  Ale to nie koniec przygotowanych atrakcji. Gościem honorowym wydarzenia będzie bowiem legenda polskiego malarstwa współczesnego – Edward Dwurnik. Z informacji, jakie do nas dotarły, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury prowadzi rozmowy z tym wybitnym artystą w sprawach ewentualnej wystawy jego dzieł w szczecineckiej galerii. O efektach tych starań na pewno Państwa powiadomimy.

info: UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: