Szczecinecka Biała Flota ruszyła!

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-08 08:57:42
Szczecinecka Biała Flota ruszyła!
  • Foto: SAPiK

Zgodnie z tradycją, z początkiem maja, Komunikacja Miejska uruchomiła połączenia szczecineckiej białej floty. Zarówno Miejski Tramwaj Wodny „Bayern”, jak i statek spacerowy „Księżna Jadwiga” są już gotowe do pasażerskich rejsów po naszym jeziorze.

Szczecinecka biała flota to obecnie regularnie kursujący tramwaj wodny „Bayern” i statek spacerowy „Księżna Jadwiga”, pozwalające nie tylko na szybką komunikację w obrębie miasta, ale również na organizację różnego rodzaju imprez integracyjnych z profesjonalnie przygotowanym cateringiem.

Szczecinecki tramwaj wodny „Bayern” na swój pokład zabiera 54 pasażerów, a jego wystrój nawiązuje do jednostek, które przeszło 60 lat temu pływały po szczecineckim jeziorze, czyniąc zeń niewątpliwą atrakcję, uhonorowaną prestiżowym tytułem Polskiej Organizacji Turystycznej „Turystycznego Produktu Roku 2007”. Rejs statkiem trwa około jednej godziny. W tym czasie będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć Szczecinek z innej perspektywy, dowiedzieć się ciekawych informacji zarówno z jego historii, jak i czasów współczesnych. Miłośnicy leśnych wędrówek i gotowania „pod chmurką” będą mogli wysiąść na drugim brzegu jeziora i skorzystać z miejsc przygotowanych do grillowania na Mysiej Wyspie lub udać się na długi spacer po bardzo malowniczym szlaku pieszo – rowerowym, który okala jezioro Trzesiecko.

Statek spacerowy „Księżna Jadwiga” przeznaczony jest na wynajem, do organizacji imprez okolicznościowych. Istnieje możliwość wynajęcia jednostki między innymi na:

  • tradycyjny rejs na godziny,

  • specjalny rejs z imprezą skierowaną głównie do firm i instytucji (program obejmuje godzinny rejs po jeziorze, piknik plenerowy na Mysiej Wyspie z cateringiem, ogniskiem itp., powrót statkiem). Statek posiada pokład słoneczny.

Rozkład jazdy!​

 

info:UM Szczecinek; SAPiK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: