Trzeci start, trzecie zwycięstwo Zbigniewa Bracha

  • Eliza Świtling
  • 2014-05-07 10:04:10
Trzeci start, trzecie zwycięstwo Zbigniewa Bracha
  • Foto: Antoni Biedziuk

Passę zwycięstw w wyścigach na 1/4 mili kontynuuje szczecinecki kierowca Zbigniew Brach. Po dwóch zwycięstwach w Zerbst i Rothenburg (Niemcy), tym razem okazał się on za mocny dla konkurentów w imprezie pn. "Bezpieczne Wyścigi", która odbyła się w Ułężu k/Puław. Sukces ten ma swoją wymowę, ponieważ do rywalizacji w klasie Street AWD stanęły cztery auta z najszybszej ósemki w Polsce.

 Do półfinału wszedł on z trzecim czasem, ale w decydujących rozgrywkach okazał się już najlepszy. W finale uzyskał on co prawda identyczny czas jak Audi RS6, ale o końcowym triumfie zadecydował świetny czas czas reakcji RT - 0,07 s., przy 0,25 s. rywala.

- Czasy uzyskiwane na torze były bardzo przeciętne z uwagi na bardzo śliski tor - praktycznie wszyscy zawodnicy notowali wyniki gorsze o 0,5-1,0 s. od swoich najlepszych osiągnięć - powiedział Z. Brach. Mimo to zwycięstwo ma swój smaczek, ponieważ musiałem stoczyć ciężkie boje z całą koalicją Audi RS6 z ekipy "Sportmile", która przywiozła auta o mocy 800-1000 KM i głośno mówiła o tym, że przyjechała tu tylko po to by wygrać.Teraz najbliższe zawody to ULTIMATE 1/4 GRAND PRIX POLSKI organizowane przez SCSClub w Szczecinku. Zawody te odbędą się w niedzielę 11.05.2014 na lotnisku w Wilczych Laskach. Przyjedzie cała krajowa czołówka, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich miłośników szybkiego ścigania. 

info: Antoni Biedziuk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: