Dla bezpieczeństwa

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-30 09:05:50
Dla bezpieczeństwa
  • Foto: Starostwo Powiatowe

Tradycyjnie w murach Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści wzięli udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Jak zwykle uczestnicy Turnieju, którego głównym celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży, zmierzyli się z testem. Odpowiadali na pytania dotyczące m.in. przepisów z zakresu Kodeksu Ruchu Drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie, w części praktycznej Turnieju, na rowerach musieli pokonać niełatwy tor pełen przeszkód.

-„Cieszę się, że tak wielu uczniów od lat bierze udział w tym Turnieju, a Wasza wiedza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jest tak ogromna. To gwarantuje, że poruszacie się po drogach i chodnikach zgodnie z przepisami i co najważniejsze – bezpiecznie! – powiedział Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki, który od lat wspiera Policję w organizacji Turnieju. 

Po zakończeniu turniejowych zmagań jurorzy zliczyli punkty i wyłonili zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych – zmagania indywidualne, bezkonkurencyjni byli: 

I miejsce: Bartłomiej Pasterczyk - SP. Borne Sulinowo
II miejsce: Piotr Horyd – SP. Borne Sulinowo
III miejsce: Bartosz Kuczerka – SP. w Wierzchowo

W zmaganiach drużynowych:

I miejsce: Szkoła Podstawowa Borne Sulinowo
II miejsce: Szkoła Podstawowa Barwice
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7 Szczecinek 

Natomiast w kategorii gimnazjum - indywidualnie:

I miejsce: Miłosz Postek – Gimnazjum w Bornem Sulinowie
II miejsce: Jakub Czubik – Gimnazjum w Bornem Sulinowie
III miejsce: Krzysztof Jodziewica - Gimnazjum w Bornem Sulinowie 

W zmaganiach drużynowych:

I miejsce: Gimnazjum Borne Sulinowo
II miejsce: Gimnazjum nr 2 w Szczecinku
III miejsce: Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej

Słowa uznania należą się uczniom z Bornemgo Sulinowa, którzy od lat są sumiennie przygotowywani do Turnieju oraz ich nauczycielom za zaangażowanie. W tym roku to właśnie uczniowie borneńskiego gimnazjum, w zmaganiach indywidualnych, „zgarnęli” wszystkie nagrody, a te były naprawdę atrakcyjne: za zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji indywidualnej - rowery, plecaki, oświetlenie, liczniki prędkości oraz dyplomy i puchary. Nagrody wręczył Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki i jednocześnie Prezes Fundacji na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Sponsorami Turnieju byli: Fundacja na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i Powiat Szczecinecki.

info: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: