Ponad 640 biegaczy ruszyło w 10 kilometrową trasę. WYNIKI + FOTO

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-27 13:14:18
Ponad 640 biegaczy ruszyło w 10 kilometrową trasę. WYNIKI + FOTO
  • Foto: es

Przewodnicząca Rady Miasta równo o godzinie 13:00 strzałem z pistoletu startowego rozpoczęła główny bieg Memoriału Winanda Osińskiego.

Na mecie stawiło się ponad 640 biegaczy, przedstawiciele z Całego świata rozpoczęli walkę na 10 kilometrowej trasie. Wśród startujących jest 117 biegaczy z powiatu szczecineckiego, w tym 99 z miasta Szczecinek a wśród nich burmistrz, Jerzy Hardie-Douglas. Inni biegacze przyjechali z Bydgoszczy, Szczecina, Koszalina, Włocławka, Malborka, Warszawy, Poznania, Gdyni i innych miast Polski. Bieg rozpoczął się na ulicy Piłsudskiego, następnie zawodnicy przebiegli koło małej poczty, ulicą 28 Lutego, Wyszyńskiego, przez Plac Wolności, ulicą Jasną i Mickiewicza. Biegacze muszą dwa razy pokonać trasę a meta usytuowana jest na szczecineckim stadionie. Pierwsi uczestnicy już mają za sobą pierwsze okrążenie według przewidywań prowadzi kenijczyk ale zaraz za nim plasuje się Marcin Chabowski ze Szczecinka

Zwycięzcy są  już na mecie, miejsce pierwsze zdobył  Haron Sirmaz Kenii z wynikiem 29 min 12 sek. Na drugim uplasował się Mukule Martin Muia również kenijczyk reprezentujący klub Zawisza z Bydgoszczy z czasem 29 min i 21 sek. Nasz przedstawiciel Marcin Chabowski na miejscu trzecim z czasem tylko o 8 sek gorszym. (29 min i 29 sek.) Na metę wbiegła już także pierwsza kobieta, jest to Katarzyna Kowalska z Włocławka z czasem 33 min. 36 sek.

Brawa dla Burmistrza, 10 km w około 53 minuty, niesamowity wysiłek i świetny czas. Nie obyło się co prawda bez uszczerbku na zdrowiu burmistrz podczas upadku stracił zęba, jedna jak sam mówi "najważniejsze aby ten bieg ukończyć, samo to jest wielkim sukcesem".

Pani Janina Rosińska z Pabianic zamknęła dzisiejszy XXXI Bieg Winanda Osińskiego! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a Państwa zapraszamy już jutro do obejrzenia relacji z dzisiejszego biegu!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: