Nasadzenia, grillowanie, śpiewy, wspólne biesiadowanie! KronoDrzewko 2014

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-26 16:30:50
Nasadzenia, grillowanie, śpiewy, wspólne biesiadowanie! KronoDrzewko 2014
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj o godzinie 8:30 rano na terenie firmy Kronospan zebrało się około 340 osób, pracowników z rodzinami, wszyscy zwarci i gotowi do kolejnej akcji KronoDrzewko.

Akcja KronoDrzewko rozpoczęła się o poranku krótkim zebraniem organizacyjnym, następnie wszyscy chętni rozmieszczeni zostali w 10 autokarach, które rozwiozły uczestników w miejsca do nasadzeń.

W tej edycji akcji, nasadzanie odbywało się w trzech lokalizacjach, Cichym Borze, Nowym Chwalimiu i Płytnicy. Po przybyciu na miejsce pracownicy i goście otrzymali sprzęt potrzebny do pracy oraz krótki instruktaż, którego podjął się pracownik nadleśnictwa. "Pamiętajcie Państwo, sadzimy zielonym do góry" - przypominał zebranym Andrzej Brusiło.

W tym samym czasie w szczecineckim parku miejskim rozpoczęła się część oficjalna tejże imprezy. Oficjalne przemowy rozpoczął dyr. Aleksandrowicz bo dzisiejsza uroczystość to nie tylko 14 edycja akcji KronoDrzewko, to także uroczyste rozpoczęcie obchodów 25 lecia firmy Kronospan. Właśnie z tej okazji w parku posadzone zostało okolicznościowe 25 dębów. Młode dęby zasadzono nad jeziorem Trzesiecko, pomiędzy przedłużeniem ulicy Parkowej a budynkiem I LO im. Ks. Elżbiety.  W tej części dzisiejszego nasadzania udział wzięli przedstawiciele lokalnej władzy, nadleśnictwa, harcerstwa i oczywiście firmy Kronospan.  "Nie pamiętam już, kto wymyślił tą szczytną akcję, ale ja w niej osobiście uczestniczę od samego początku. Dziś po raz czternasty" - powiedział zgromadzonym starosta Krzysztof Lis.

Sylwia Pawlina rzecznik prasowy Kronospanu - powiedziała nam, że do tej pory przez wszystkie lata w ramach akcji KronoDrzewko firma posadziła pona 150 tys drzew. Kiedyś były to nasadzenia masowe, obecnie skala jest nieco mniejsza, a nasadzenia szczegółowo planowane razem z włodarzami miasta.

Dziś w  parku, w sąsiedztwie pomostu centrum stanęła również pamiątkowa tablica upamiętniająca 25 istnienia firmy w naszym mieście, poświęcił ją proboszcz parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szczecinku.

Następnie włodarze miasta wygłosili kilka słów, przemowy doceniały wkład firmy w rozwój miasta, szczególnie w zapewnienie wielu mieszkańcom naszego regionu miejsc pracy, wyrazili również nadzieję, iż działania proekologiczne firmy doprowadzą w krótkim czasie do całkowitego wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów.

Ostatnia część imprezy, tak zwana biesiada rozpoczęła się o godzinie 12:00 na terenie firmy znajdującym się nad jeziorem Trzesiecko. Tam wszyscy zmęczeni po porannym sadzeniu lasu mogli posilić się przepysznymi specjałami z grilla.

W trakcie biesiady odbyło się także wiele różnego rodzaju konkursów, dla dorosłych i ich pociech a na koniec wszystkim czas umilili harcerze, śpiewający znane wszystkim piosenki.

Tak zakończyła się kolejna 14 już akcja KronoDrzewko, ale obchody 25 lecia firmy Kronospan dopiero się rozpoczęły i według zapewnień dyrektora generalnego Tomasza Jańczaka potrwają aż do września.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: