Dzień otwarty w STO. Moc atrakcji

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-04-26 15:11:18
Dzień otwarty w STO. Moc atrakcji
  • Foto: Redakcja TV Gawex

Dziś Szkoła Społeczna otworzyła swoje drzwi dla uczniów swoich jak i przyszłych zainteresowanych nauką w tej właśnie placówce. Na dzieci i ich rodziców czekała moc atrakcji. Tuż przy wejściu do szkoły przybyłych witały stragany pełne pyszności przygotowanych przez rodziców i samych uczniów. Na najmłodszych czekały takie atrakcje jak dmuchany zamek, trampolina, malowanie twarzy i loteria pełna niespodzianek. Nieco starsi chłopcy mogli spróbować swoich sił jako początkujący strażacy, próbując lać wodą ze strażackiego węża prosto do wyznaczonego celu. Nie mniej chętnych zgromadziła też kolekcja starych samochodów.

Gromadnie przybyli rodzice i ich pociechy mogli zapoznać się z multimedialną ofertą szkoły i zobaczyć co oferuje uczniom ta placówka edukacyjna. Rodzice mogli tez obejrzeć relację filmową z dotychczasowego dorobku "Festiwali Kultury Krajów Anglojęzycznych" od lat przygotowywanych i prowadzonych przez tą właśnie szkołę. To właśnie wysoka efektywność w  nauce języka obcego  jest jedną z mocnych stron  STO, a coroczny Festiwal  Kultury jest potwierdzeniem  zaangażowania uczniów i nauczycieli w tą właśnie dziedzinę  nauki. Goście o bardziej naukowych zainteresowaniach, mogli spędzić czas grając w gry logiczne, lub wykonując doświadczenia  fizyczne i biologiczne. W  tych zajęcia towarzyszyli młodszym, starsi uczniowie STO, którzy ubrani w białe fartuchy laboratoryjne tłumaczyli, jak oddychają rośliny, co to jest huba i jak ona wygląda od wewnątrz. Początkujący fani przyrody mogli podziwiać  fragmenty roślin, czy odnóży zwierząt przez mikroskop podłączony do komputera i rzutnika w ten sposób, maleńki fragment skrzydła muszki przyjmował kolosalne rozmiary.

Miłośnicy animacji  i kina mogli uczestniczyć w pokazach filmów animowanych przygotowanych przez uczniów szkoły w ramach zajęć "Animatorek", oraz innych nagrodzonych animacji w konkursie Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych. Dzień otwarty uświetnił pokaz tańców młodszych uczniów szkoły i ciekawy spektakl teatru Kontaminacja pod tytułem "Scenariusz dla trzech aktorek". Imprezę zakończyło wspólne biesiadowanie gości, rodziców, uczniów i nauczycieli  na pikniku przed budynkiem szkoły.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: