Szczecinek, miasto kwitnącej magnolii

  • Andrzej Nadolny
  • 2014-04-24 18:31:47
Szczecinek, miasto kwitnącej magnolii
  • Foto: an

Japonia, nazywana często krajem kwitnącej wiśni. Czy to oznacza, że na całym obszarze tego kraju rosną wiśnie? Oczywiście, że tak. Japończycy lubią spędzać czas, podziwiając kwitnące drzewka w parkach i świątyniach. Tradycja ta sięga początków średniowiecza. Portal pogodowy stworzył specjalnie aplikację na urządzenia mobilne, aby każdy mógł obserwować przemieszczający się front zakwitu wiśni z południa na północ.

Tytuł tego artykułu oczywiście jest przekorny. Tak dużych kwiatów jak magnolia nie ma żadne drzewo rosnące w Polsce. Rośliny te kwitną zazwyczaj w kwietniu i maju. Przepięknie tego roku zakwitły rosnące magnolie przy blokach na osiedlu Koszalińskim. Niewiele jest w Szczecinku kwitnących drzew i krzewów. Wie o tym każdy zajmujący się fotografią, poszukujący kwitnącego drzewka jako obiektu odradzającego się życia na wiosnę. Zapanowała moda na nasadzanie  wszelkiej maści drzew iglastych: duże,małe, okrągłe. Kronospan jak co roku sadzi drzewka oczywiście iglaste w lesie. A może by posadzić Krono-Magnolię na terenie miasta? Odmian tego drzewka jest aż 250, więc czas kwitnięcia na pewno by się wydłużył. Kronospan  miałby swoje zauważalne drzewko w mieście a Szczecinek zostałby miastem kwitnącej Magnolii.

Komentarze (1)

x-treme 2014-04-26 13:51

Jak magnolie - to tylko Cieszyn. W całym mieście jest ich tysiace, każday szanujący sie właściciel posecji ma przed swoim domem przynajmniej jedna magnolię. Do tego setki drzew w parkach, skwerach i po prostu - przy drogach http://www.travelpolska.pl/przez-cieszyn-szlakiem-kwitnacej-magnolii/

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: