Czym jest dla Ciebie Wolność? Zgłoś się do konkursu

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-24 13:45:25
Czym jest dla Ciebie Wolność? Zgłoś się do konkursu
  • Foto: SAPiK

4 czerwca 2014 minie dokładnie 25 lat od wyborów parlamentarnych, które zapoczątkowały polską drogę do wolności. Nie były to jeszcze w pełni demokratyczne wybory, ale w świadomości wielu Polaków zapisały się jako symboliczny dzień odzyskania wolności i początek III Rzeczypospolitej. W związku z tą datą SAPiK ogłasza konkurs dla młodzieży.

Zbliżająca się rocznica  jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie tego, co czuła wówczas ogromna rzesza  naszych rodaków. Były to uczucia szczęścia, nadziei oraz dumy. Większość z nas już wówczas przeczuwała, że po latach komunistycznego zniewolenia i politycznej zależności od ZSRR rodzi się wolna Polska. I nie pomyliła się.

Warto o tym pamiętać i zadbać o to, aby pamięć o tamtych wydarzeniach przetrwała w świadomości młodych  pokoleń, które urodziły się już w wolnym kraju.

Dlatego też ogłaszamy konkurs pod nazwą „Wolność.25”. Chcemy zapytać młodych Polaków, mieszkańców naszego miasta i powiatu, czym dla nich jest wolność?  Jak definiują to pojęcie? Czy w ogóle się nad nim zastanawiają? Pytania z pozoru łatwe, ale czy na pewno?

Formuła organizowanego konkursu jest bardzo swobodna. Jest to wszak konkurs o pojmowaniu wolności, więc nie chcemy niczego narzucać. Dopuszczamy prace plastyczne (grafika, fotografia, rysunek), wiersze, eseje, filmy, utwory muzyczne, instalacje, happeningi oraz szeroko rozumiane działania sceniczne. Stawiamy tylko jeden warunek. Autorem pracy musi być osoba urodzona po 4 czerwca 1989 r.  i  mieszkająca w powiecie szczecineckim.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj.

info:SAPiK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: