4 strażaków upadło w kościele

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-22 09:21:19
4 strażaków upadło w kościele
  • Foto: OSP Lotyń

Czterech dzielnych strażaków po raz kolejny, tradycyjnie już upadło przed ołtarzem w parafii Lotyń. Co rocznie inscenizuje się tam wydarzenia z pod grobu Chrystusa, jak mówi jedna z katolickich pieśni "straż zdjęta trwogą upada", lotyńscy strażacy upadają perfekcyjnie, prosto pod nogi proboszcza.

To już wieloletnia tradycja w parafii Lotyń, czterech funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w pełnym umundurowaniu i z halabardami w rękach staje na straży Chrustusowego grobu. 

Podczas mszy rezurekcyjnej o godzinie 6:00  wartę najmłodszych członków OSP Lotyń, zmienia „ekipa” padająca, P. Jaskółka-Stanisz, M. Wasilewski, M. Jonak, M. Andruszkiewicz. Oni to wraz z rozpoczęciem pieśni wielkanocnej padają na betonową posadzkę kościoła. Wygląda to ciekawie i widowiskowo, a wszystko okraszone jest hukiem spadających hełmów i halabard.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia tego ciekawego widowiska, udostępnionego nam przez Ochotniczą Straż Pożarną w Lotyniu.

Komentarze (11)

intro 2014-04-22 15:47

W Narwi w parafii W.N.M.P i Stanisława Biskupa jest tak samo i to od wielu, wielu lat. Nic nadzwyczajnego, sam rok w rok stoję na "warcie".

Jarek 2014-04-22 19:20

To się tyczy wszystkich służb mundurowych odkąd są plebani. Idzie to w kierunku zakładów zamkniętych,psychiatrycznych.Mam nadzieję że ta padające osoby się tego wstydzą.

goralenvolk 2014-04-22 19:54

idiotyzm!!!

Konrad Kopkiewicz 2014-04-23 10:26

Jarek jeśli ty siedzisz sobie w zakładzie psychiatrycznym bądź w nim przebywasz to ok. Rozumiem. Ale są pewne tradycje które się kultywuje i tak właśnie tu jest. Ochotnicza Straż Pożarna jest często jedyną formacją która kultywuje pewne tradycje i to za darmo bo nikt tu pieniędzy nie dostaje. A ci co padali się tego nie wstydzą, bo niby czego mają się wstydzić? Powiem Tobie więcej. Musiałem wybrać tylko 4 bo było więcej chętnych do padania. Zapraszam za rok do Lotynia. Może sam spróbujesz uderzyć o 6 rano o podłogę przy pełnym kościele?

Titus 2014-04-23 11:17

Piekny pad bardzo profesjonalny

ibi 2014-04-23 11:43

Jakaś informacja dlaczego oni to robią?

Wik 2014-04-23 13:26

Upadli na głowę.... To wydarzenie mniej więcej tej rangi co tańczące obrazy ;-)

Miskowatyk 2014-04-23 14:09

Kolejny dowod na to, ze ewolucja jeszcze trwa, powoli jednostki takie jednak odejda w niepamiec

Heniu 2014-04-23 15:17

"Kultywuje się tradycje"... Przed szamanami w "dzikich" krajach też padają tubylce i kultywują swoje tradycje. Mzimu albo inny panbuk - wsio ryba. Liczy się skuteczne wypranie zawartości między uszami. Witamy w XXI wieku w środku europy -nie trzeba w egzotyczne miejsca się wybierać.

werto 2014-04-23 23:06

Do Salusa z plebanem!!! :D Najważniejsze święto w kościele katolickim a tu cos takiego. Ciekawe co na to biskup jak by to zobaczył.

wese 2014-04-23 23:10

Ciekawe co na to biskup :)