Szczecineckie święto biegania - zostało 10 dni!

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-17 09:35:04
Szczecineckie święto biegania - zostało 10 dni!
  • Foto: UM Szczecinek

Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Winanda Osińskiego to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez biegowych w naszym regionie. W XXXI edycji biegu weźmie udział 508 zawodników – tylu w każdym razie już jest zgłoszonych. Są wśród nich Kenijczycy, Ukraińcy, czołówka polskich zawodników, dość liczna grupa biegaczy francuskich z Noyelles sous Lens oraz - co cieszy najbardziej - zwiększająca się z roku na rok liczba biegaczy ze Szczecinka.

Jeszcze 9 lat temu w biegu  uczestniczyło zaledwie kilku mieszkańców naszego miasta. Obecnie na liście startowej naliczyliśmy ponad sto osób,  reprezentujących Szczecinek.  Listy startowe zamykane są dopiero przed startem, więc  bardzo możliwe, że liczba szczecinecczan jeszcze się zwiększy.

 W biegach młodzieżowych weźmie udział około 1500 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze Szczecinka i regionu. Organizatorzy, dzięki sponsorom, zadbali o atrakcyjne nagrody rzeczowe dla wszystkich zwycięzców. Posiada atestowaną, płaską i bardzo dobrze oznakowaną trasę, nowoczesny system pomiaru czasu,  atrakcyjne nagrody finansowe, pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończyli rywalizację oraz świetną atmosferę na całej trasie.

Organizatorzy zadbali też o bezpieczeństwo zawodników. Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Miasta Szczecinek,  dr Katarzyny Dudź, utworzony będzie w tym roku punkt medyczny, w którym każdy zawodnik biegu  sprawdzi swój stan zdrowia (EKG, cukier, ciśnienie i saturacja).

Oprócz tego na dzisięciokilometrowej trasie będą rozlokowane trzy punkty medyczne – 2 stacjonarne i 1 mobilny.

Początek rywalizacji w biegu głównym o godzinie 13:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!!! Szczegóły na stronie www.bieg.szczecinek.pl

INFO: UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: