Droga Krzyżowa w Duchu Świętym: muzyczna, nowoczesna, piękna!

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-17 09:32:01
Droga Krzyżowa w Duchu Świętym: muzyczna, nowoczesna, piękna!
  • Foto: es

Wczoraj o godzinie 19:00 w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego rozpoczęła się uroczystość Drogi Krzyżowej. Oratorium "Ślad Losu" w całości przygotowane zostało przez młodzież z parafii Ducha Świętego.

Przesłanie płynące do wiernych z krzyża Chrystusowego przez setki lat wyrażano na setki sposobów, rzeźbiarze utrwalali sceny z Golgoty w drewnie bądź kruszcu, pisarze i poeci przelewali mękę pańską na papier, a muzycy zamieniali stacje drogi krzyżowej w dźwięki. Od czasów ukrzyżowania ludzkość na wszelakie sposoby dziękuję panu za śmierć na krzyżu. 

Wczoraj w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego po raz kolejny odegrano oratorium Ślad Losu, tak szczecinecczanie dziękowali Chrystusowi za dar życia wiecznego.

Mały kościół był wczoraj wypełniony po brzegi, duża część przeżywających mękę pańską to ludzie młodzi, co stworzyło bardzo budujący obraz katolicyzmu w naszym mieście.

"Mam nadzieję, że dzisiejsze oratorium zachęcić moich i nie tylko moich parafian do udziału w całym Triduum Paschalnym" - mówi ojciec Arek Sojka, proboszcz parafii Ducha Świętego w Szczecinku

Droga krzyżowa "Ślad losu" została napisana w latach 80. przez alumnów WSD ojców redemptorystów w Tuchowie. Autorem tekstu jest o. Andrzej Wodka, a muzykę skomponował o. Wojciech Skroboszewski. Aranżację przygotowała Anna Siedlik.

W Szczecinku organizacją zajęła się młodzież z parafii Ducha Świętego, młodzi ludzie próby rozpoczęli już w okresie Bożonarodzeniowym, dzięki tym intensywnym przygotowaniom wczorajszy koncert był przepięknym preludium przed rozpoczynającym się dzisiaj Triduum Paschalnym.

Droga krzyżowa składa się z 15 stacji - 8 z nich zespół wykonuje wspólnie ze słuchaczami.

Pełna relacja z oratorium Ślady Losu już w Wielki Piątek na antenie TV Gawex. Zapraszamy!

 

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: