Rekord Polski Zbigniewa Bracha!

  • Eliza Świtling
  • 2014-04-15 09:14:28
Rekord Polski Zbigniewa Bracha!
  • Foto: Antoni Biedziuk

Z wysokiego C rozpoczął tegoroczne ściganie szczecinecki kierowca Zbigniew Brach. W minioną sobotę i niedzielę w miejscowości Zerbst (Niemcy) wziął on udział w pierwszych zawodach na dystansie 1/4 mili z cyklu RACE MASTERS - ANHALT 2014. Nasz kierowca nie dał szans konkurentom i z dużą przewagą w międzynarodowej stawce zajął I miejsce na podium.

Po drodze kilkakrotnie poprawiał swój rekord życiowy, by po raz pierwszy uporać się z magiczną barierą 10 s i zakończyć zawody z czasem 9,767 s, co jest nowym rekordem Polski w klasie Street (aut dopuszczonych do ruchu po drogach publicznych).

Stary rekord został poprawiony aż o 0,231 s, co na tak krótkim dystansie jest osiągnięciem niezwykłym. - Celem mojego pierwszego startu było sprawdzenie samochodu po wykonanych modyfikacjach oraz testowanie nowych ustawień i procedur. Szczerze mówiąc nie bardzo wiedziałem czego mogę się spodziewać, ponieważ w przerwie zimowej w aucie dokonałem istotnych zmian i start ten miał na celu tylko i wyłącznie oswojenie się ze wszystkimi nowinkami i znalezienie wspólnego języka z maszyną. Muszę przyznać, iż po cichu myślałem o urwaniu paru setnych ze swojego najlepszego osiągnięcia, ale poprawa życiówki o prawie sekundę i wynik który osiągnąłem przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Cieszy wygrana i nowy rekord Polski oraz co najważniejsze - obyło się bez awarii - powiedział Z. Brach.

INFO: A. Biedziuk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: