Koniec ''rajdu'' na płocie

  • Irek Markanicz
  • 2014-04-14 14:12:19
Koniec ''rajdu'' na płocie
  • Foto: KPP Drawsko Pomorskie

W ostatnich dniach doszło w całej Polsce do kilku spektakularnych akcji z nastoletnimi kierowcami w rolach głównych. Do takiej sytuacji doszło też w Wierzchowie Złocienieckim. Kierowcą który prowadził Opla okazał się 19-latek który miał ponad 2 promile alkoholu.

W sobotę policjanci ruchu drogowego otrzymali informację, że w miejscowości Wierzchowo opel wjechał w płot przy jednej z głównych ulic.  Jak ustalili na miejscu mundurowi 19- latek kierowa oplem mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z informacji uzyskanych od naocznych świadków tego zdarzenia, jadący z nadmierną prędkością opel na łuku wypadł z drogi, otarł się o przydrożne drzewo, uderzył lampę a następnie uderzył w płot posesji.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca i jego 18-letni pasażer również wyszli z tego zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. 19-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Wkrótce usłyszy też zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwego kierującego zatrzymali również policjanci w miejscowości Chlebowo. 39-latek mając w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu kierował transporterem. Również i ten nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwo.

 

 

info. Policja w Drawsku Pomorskim

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: